Inauguracja Roku Sportowego w Bełchatowie. Sportowcy, trenerzy i działacze sportowi nagrodzeni

Anna Frysz
Anna Frysz
Inauguracji Roku Sportowego odbyła się w sali VIP Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie Anna Frysz
Nagrody sportowe Prezydenta Miasta Bełchatowa otrzymali sportowcy, wśród nich medaliści Polski i Europy, zwycięzcy różnorodnych turniejów i zawodów. W gronie wyróżnionych są także trenerzy oraz działacze sportowi, którzy dbają o rozwój bełchatowskiego sportu

Sportowcy docenieni i nagrodzeni przez miasto Bełchatów

Tegoroczne nagrody przyznane zostały 33 osobom. Wśród nich 24 sportowców, m.in. lekkoatleci, tenisiści, trenujący wspinaczkę, kickboxing czy takwon-do.

- Wyróżnieni mają na swoim koncie wiele osiągnięć m.in. medale na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy - informuje Urząd Miasta w Bełchatowie. - Bełchatowianie wielokrotnie stawali na podium otrzymując najwyższe trofeum - złoto. Wywalczyli je m.in. Jakub Bracki w trójskoku podczas Halowych Mistrzostwach Polski, Kaja Cyzman podczas 27. Mistrzostw Polski w taekwon-do, Jonasz Gortat w Mistrzostwach Polski Kadetów Starszych w kickboxingu, Amelia Zochniak podczas PZLA Mistrzostw Polski U16 na dystansie 300 m przez płotki - dodają urzędnicy.

Prezydent Miasta Bełchatowa nagrodziła także 7 trenerów, którzy stoją za sukcesami swoich podopiecznych. To podziękowanie za ich zaangażowanie, poświęcony czas, chęć dzielenia się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami. Kolejne 2 nagrody powędrowały natomiast do działaczy sportowych, którzy upowszechniają sport wśród dzieci i młodzieży, dbają o to, by bełchatowskich sport wciąż się rozwijał.

Wyróżnieni sportowcy i ich największe sukcesy:

Jakub Bracki nagrodzony za wybitne osiągnięcia w lekkoatletyce. W minionym roku to m.in. I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w trójskoku;
Krzysztof Brezyna nagrodzony za wybitne osiągnięcia w tenisie ziemnym na wózkach. W ostatnim sezonie zajął III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Vilnius Open na Litwie w tenisie ziemnym na wózkach;
Natalia Ciążyńska nagrodzona zostaje za wybitne osiągnięcia w taekwon-do. Do największych sukcesów zaliczyć może II miejsce w Mistrzostwach Europy Taekwon-do Juniorów;
Filip Czechowski ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia w kickboxingu. To m.in. II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Starszych w kickboxingu;
Kaja Cyzman nagrodzona zostaje również za wybitne osiągnięcia w taekwon-do. W minionym sezonie zajęła I miejsce podczas 27. Mistrzostw Polski w taekwon-do.
Małgorzata Domagała nagroda przyznana została za wybitne osiągnięcia w lekkoatletyce. Zawodniczka w ostatnim czasie zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski w sztafetach 4x200m;
Marta Dudek trenująca tenis ziemny, najważniejszym osiągnięciem zawodniczki jest zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 14 w grze podwójnej;
Amelia Dylewska otrzymuje nagrodę za wybitne osiągnięcia w piłce ręcznej. W minionym sezonie zajęła III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej;
Jonasz Gortat nagrodzony zostaje za wybitne osiągnięcia w kickboxingu. Ten młody zawodnik ma na swoim koncie I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Starszych w kickboxingu;
Adrian Gwadera nagrodzony za wybitne osiągnięcia w mieszanych sztukach walki.
Sylwia Hałaczkiewicz otrzymuje nagrodę za wybitne osiągnięcia w lekkoatletyce. Zajęła I miejsce podczas Mistrzostw Polski Masters Kobiet;
Sergiusz Kalwinek nagrodzony zostaje za wybitne osiągnięcia w rugby. Zawodnik ten zajął I miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich;
Michał Karkus-Blada otrzymuje nagrodę za wybitne osiągnięcia w rugby zdobywając III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Rugby;
Alicja Morawiec wyróżniona zostaje za osiągnięcia w lekkoatletyce. Ma na swoim koncie zajęcie III miejsce w Ogólnopolskim Finale „Czwartków lekkoatletycznych”;
Piotr Niźnik nagrodzony zostaje za osiągnięcia we wspinaczce górskiej. Zawodnik zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów we wspinaczce górskiej;
Agnieszka Olczyk za osiągnięcia w lekkiej atletyce, m.in. za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Masters w lekkoatletyce;
Anna Olczyk nagrodzona za wybitne osiągnięcia w lekkoatletyce. Zawodniczka osiągnęła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Sztafetach - 4x200m;
Olena Papuga nagroda za wybitne osiągnięcia w taekwon-do. Jednym z większych sukcesów ostatnich miesięcy jest zajęcie III miejsce w 27. Mistrzostwach Europy Taekwon-do Juniorów;
Martyna Szymanowska nagroda za wybitne osiągnięcia w curlingu. To zawodniczka, która m.in. zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w curlingu;
Daniel Wasilewski nagroda za osiągnięcia w wyciskaniu leżąc. Nasz reprezentant wywalczył II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w klasycznym Wyciskaniu Leżąc;
Roksana Załęczna nagroda za wybitne osiągnięcia w lekkoatletyce. Zawodniczka ta ma na swoim koncie I miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w sztafecie 4x100m;
Amelia Zochniak ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia w lekkoatletyce. To zdobywczyni m.in. III miejsca w biegu na 400m podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy;
Bartosz Jurczyk otrzymuje nagrodę za osiągnięcia w taekwon-do. Zawodnik ten zajął I miejsce podczas Pucharu Polski Taekwon-do w konkurencji układów formalnych;
Anna Stencel nagrodzona zostaje za osiągnięcia w taekwon-do. Zawodniczka podobnie jak jej poprzednik zdobyła I miejsce podczas Pucharu Polski Taekwon-do w konkurencji układów formalnych.

Wyróżnieni trenerzy i działacze:

Michał Benben za wybitne osiągnięcia trenerskie w kickboxingu;
Piotr Dudek nagroda za osiągnięcia trenerskie w tenisie ziemnym;
Krystian Gortat nagroda za wybitne osiągnięcia trenerskie w kickboxingu. Jego podopieczni zdobywają medalowe miejsca w rozmaitych zawodach sportowych w kickboxingu;
Tadeusz Książczyk nagroda za upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Jego wychowankowie reprezentowali i reprezentują nasze miasto podczas Mistrzostw Polski w tenisie stołowym;
Łukasz Mantyk nagrodzony zostaje za wybitne osiągnięcia trenerskie w lekkoatletyce. Zawodnicy BKL odnosili i nadal odnoszą sukcesy podczas Mistrzostw Polski w lekkoatletyce;
Andrzej Olczyk nagroda za wybitne osiągnięcia trenerskie w zapasach. Jego podopieczni zdobyli medalowe miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach;
Sergiusz Papuga nagroda za wybitne osiągnięcia trenerskie w taekwon-do. Zawodniczki prowadzone przez Sergiusza osiągają znakomite wyniki nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej;
Adrian Teodorczyk nagroda za upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. To trener, który działa na rzecz rozwoju sportu w Bełchatowie;
Arkadiusz Żurawski nagroda za osiągnięcia trenerskie w boksie.

Inauguracja Roku Sportowego w Bełchatowie. Sportowcy, trener...