Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Góra Kamieńsk kończy sezon letni

Redakcja
Góra Kamieńsk kończy sezon letni. W tym roku odwiedziło ją latem rekordowo dużo osób.

Blisko dwa razy więcej osób odwiedziło górę Kamieńsk w tegorocznym sezonie letnim niż przed rokiem. Wpływ na lepszą frekwencję w ośrodku przy kopalnianej górze z pewnością miała zwiększona oferta dla odwiedzających, którzy w tym roku mogli korzystać nie tylko z toru saneczkowego, kolejki linowej czy ścieżek rowerowych na górze Kamieńsk, ale także z rozbudowanego parku rozrywki, m.in. z dmuchaną zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową i trampolinami. W weekendy chętni mogą korzystać np. ze strzelnicy łuczniczej i pneumatycznej, gdzie można strzelać z replik broni palnej.

Wpływ na zwiększone zainteresowanie górą Kamieńsk miała zapewne także akcja promocyjna ośrodka, który ofertę rozesłał do 600 szkół w regionie.

Jak podkreśla kierownictwo ośrodka, nie bez znaczenia jest także funkcjonująca z powodzeniem ścieżka rowerowa na górę Kamieńsk ze Słoku, którą do ośrodka dojeżdża wielu rowerzystów.

Letnie atrakcje na górze Kamieńsk będą czynne do końca października. Jednak nie wszystkie. Od 3 października z powodu remontu silnika przez co najmniej 10 dni niedostępna będzie kolej linowa. W ośrodku rozpoczęto już przygotowania do sezonu zimowego. Wyczyszczono m.in. zbiorniki na wodę, która będzie służyła do naśnieżania stoku. Obsługa ośrodka rozpoczęła także prace związane z konserwowaniem armatek śnieżnych. W listopadzie przygotowania ruszą już pełną parą. Przeprowadzone zostaną odbiory techniczne wszystkich urządzeń, m.in. wyciągów narciarskich. Tak jak w ubiegłych latach, stok będzie przygotowany na nadejście zimy już na początku grudnia.

Wiele jednak będzie zależał od zimowej aury i tego, czy nadejdą mrozy. Do naśnieżania stoku będą potrzebne temperatury wynoszące ok. 4-5 stopni poniżej zera. Brak zimy z prawdziwego zdarzenia pokrzyżował plany ośrodka w ubiegłym sezonie, kiedy stok był czynny dla narciarzy tylko przez 34 dni. Ośrodek, który uruchomiono 6 stycznia, odwiedziło w sumie około 50 tysięcy osób.

Najdłużej w historii trasy czynne były przez 113 dni w 2013 roku.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto