Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Grocholice Łączymy Pokolenia na noworocznym spotkaniu. Podsumowali rok i zaplanowali kolejny

mbf
Noworoczne spotkanie stowarzyszenia Grocholice Łączymy Pokolenia
Noworoczne spotkanie stowarzyszenia Grocholice Łączymy Pokolenia Grocholice Łączymy Pokolenia
Na tradycyjnym obiedzie noworocznym spotkali się członkowie stowarzyszenia Grocholice Łączymy Pokolenia. Był to czas podsumowań, planów na ten rok, ale i dobrej zabawy

Obiad noworoczny stowarzyszenia Grocholice Łączymy Pokolenia

Bardzo aktywnie działa stowarzyszenie Łączymy Pokolenia z Bełchatowa. W weekend spotkali się na tradycyjnym obiedzie noworocznym. Jak zwykle była to okazja do podsumowania minionego roku. A ten obfitował w wiele wydarzeń.

Członkowie Stowarzyszenia często biorą udział we wspólnych wyjazdach. W ubiegłym roku zorganizowali sześć wycieczek, a jak mówią, chętnych jest tak wielu, że listy uczestników zamykają się w kilka godzin.

Wspólnie wzięli udział w wycieczce "Skarby Wielkopolski", zorganizowali wyjazd na dzień dziecka dla młodzieży z ZSP nr 2 w Bełchatowie do Muzeum 303 w Napoleonie oraz Muzeum Bitwy pod Mokrą, był też wyjazd turystyczny w Gorce, urozmaicony licznymi atrakcjami.

Wybrali się też na jednodniową wycieczkę pod hasłem „Wieluń i Okolice”, odwiedzili nie tylko Wielu, zwiedzili też drewniane kościółki oraz doskonale zachowany dwór w Ożarowie. Wycieczki zakończyli zwiedzaniem Wawelu,

Jednak nie zawsze wiedzieli, dokąd jadą. Raz w roku organizowana jest wycieczka niespodzianka.

- Podczas tej wycieczki byliśmy m.in. w takich miejscach jak Tama we Włocławku, Zamek w Golubiu – Dobrzyniu, Brodnica, Nowe Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce, Kwatera Hitlera w Gierłoży „Wilczy Szaniec, Port w Sztynorcie, Zamek w Reszlu, Szczytno, Zamek w Nidzicy - wymieniają. - Największą zaś niespodzianką był Rejs po mazurskich jeziorach.

Wycieczka niespodzianka odbędzie się także w tym roku. I jak mówi Marek Jasiński ze stowarzyszenia, zawsze cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem, choć uczestnicy w zasadzie do ostatniej chwili nie wiedzą, dokąd jadą.

Zobacz także:

- Dopiero na pierwszym przystanku dowiedzieli się, jak będzie wyglądał ten dzień - mówi Marek Jasiński.

W tym roku stowarzyszenie planuje przynajmniej pięć wyjazdów - od jednodniowej wycieczki, przez trzydniowy wyjazd niespodziankę, po zimowy wyjazd na narty w lutym. To oferty dla wszystkich chętnych.

Jak mówi Marek Jasiński, będą też wyjazdy do teatru lub filharmonii.

- Chcemy powtórzyć też seans kinowy dla mieszkańców - dodaje. - W ubiegłym roku była pełna sala, mieliśmy też możliwość zajrzenia na zaplecze kina.

W planach są też warsztaty muzyczne i rękodzielnicze oraz koncert na "10 lecie grania z Grocholicami". Wzorem lat ubiegłych zaplanowano też m.in. rajd rowerowy i spływ kajakowy.

Planów jest wiele, część pomysłów rodzi się już w ciągu roku.

Stowarzyszenie liczy obecnie ponad 70 osób, skupia nie tylko mieszkańców Grocholic, ale też z miasta Bełchatowa, gmin Bełchatów, Drużbice, Szczerców i Rusiec.

Noworoczne spotkanie stowarzyszenia Grocholice Łączymy Pokolenia

Stowarzyszenie Grocholice Łączymy Pokolenia na noworocznym s...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto