Zapaśnik Akademii GKS Bełchatów Filip Kazimierczak drugi w Pucharze Polski seniorów

24-letni reprezentant sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów wywalczył srebro w Pucharze Polski GKS Bełchatów
Filip Kazmierczak reprezentujący sekcję zapaśniczą Akademii GKS Bełchatów zdobył srebrny medal w Pucharze Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. 24-latek przegrał w finałowej walce z faworyzowanym reprezentantem Danii Turpalem Bisultanovem.

Srebro Kazimierczaka w Pucharze Polski seniorów

W sobotę, 13 lutego w Radomiu odbył się Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na zawody organizowane przez Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk” Radom udało się dwóch przedstawicieli sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów. W kategorii wagowej do 87 kg rywalizował Filip Kazimierczak, a w kategorii wagowej do 130 kg walczył Mateusz Osowski. Dla obu bełchatowian były to pierwsze starty w 2021 roku. Na macie w Radomiu oprócz polskich zapaśników walczyli też reprezentanci Litwy, Holandii oraz Danii.

Kazimierczak w pierwszej walce pokonał Igora Gmitrasiuka, a w drugim starciu wygrał z Rafałem Kowalczykiem. Oba pojedynki z przedstawicielami Akademickiego Klubu Sportowego Piotrków Trybunalski nie sprawiły bełchatowianinowi większych problemów. W trzeciej walce „Kazik” stanął do walki z Łukaszem Fafińskim z Olimpijczyka Radom, czyli z przedstawicielem ekipy gospodarzy. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a pojedynek Filipa Kazimierczaka z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata rozstrzygnął fakt, że zapaśnik z Bełchatowa przeprowadził ostatnią punktową akcję w tym starciu. W finale podopieczny trenera Andrzeja Olczyka starł się z faworyzowanym Turpalem Bisultanovem. Bełchatowianin dał z siebie wszystko, ale i tak górą był zapaśnik z Danii. To spowodowało, że 24-latek zakończył udział w tych zmaganiach na drugim miejscu ze srebrnym medalem.

Drugi z przedstawicieli sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów Mateusz Osowski rywalizujący w kategorii wiekowej do 130 kg zajął ostatecznie 5. pozycję.

Sukcesy „Kazika” zostały nagrodzone

W ostatnim czasie Akademia GKS Bełchatów poinformowała o rozpoczęciu projektu stypendiów dla wybitnych wychowanków zarówno z sekcji zapaśniczej jak i piłkarskiej. Pierwszym z nagrodzonych bełchatowian jest Filip Kazimierczak, który w swojej dotychczasowej karierze wywalczył m.in. Puchar Polski seniorów, brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów, brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski oraz złoto Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

- Z czasem z funduszu stypendialnego korzystać będzie więcej osób, co stanie się formą docenienia i motywacji podopiecznych Akademii. Jej priorytetem w dalszym ciągu pozostaje promowanie i rozwijanie zamiłowania do uprawiania sportu w dwóch przodujących dyscyplinach tj. piłce nożnej i zapasach. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci od 5. roku życia ~ Szymon Serwa, prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów

Dzięki Funduszowi Stypendialnemu Akademia GKS chce wspierać i nagradzać swoich podopiecznych i wychowanków. To pozwoli na dalszy rozwój sportowy, udział w zawodach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, poprawę codziennej suplementacji i zakup indywidualnego sprzętu sportowego.

- Celem akademijnych trenerów jest ich rozwój na wielu płaszczyznach, w tym głównie rozwój fizyczny, społeczny i psychiczny – zaznacza z kolei wiceprezes Akademii GKS Bełchatów. - Rozwój i sukcesy "Kazika" to doskonały sygnał dla osób zainteresowanych przygodą z zapasami. W dalszym ciągu trwa nabór do sekcji zapaśniczej. Uczestnictwo w tych zajęciach może stanowić doskonałe uzupełnienie dla treningu innych sportów walki oraz rozwoju w innych dyscyplinach sportowych – dodaje Kondracki.

Zapaśnik Akademii GKS Bełchatów Filip Kazimierczak drugi w P...