Bełchatów. Fighterzy z klubu Gladiators walczyli w Mistrzostwach Warszawy K-1 Rules

Dwa medale zdobyli bełchatowianie w Mistrzostwach Warszawy K-1 Rules
Dwa medale zdobyli bełchatowianie w Mistrzostwach Warszawy K-1 Rules Gladiators / Facebook
Trzech przedstawicieli klubu Gladiators Bełchatów wzięło udział w Mistrzostwach Warszawy K-1 Rules w kategorii: juniorów młodszych, juniorów starszych i seniorów. Najlepiej spisał się Dawid Uzarczyk, który zwyciężył wśród swoich rówieśników.

Bełchatowianie walczyli w stolicy Polski o medale

Fighterzy z bełchatowskiego klubu Gladiators pojechali do Warszawy na Mistrzostwa K-1 Rules, które odbyły się w Legia Fight Club przy ul. Łazienkowskiej 6a.

Wśród juniorów młodszych w kategorii wagowej do 54 kg znalazło się tylko dwóch zawodników. Był to Piotr Fijałkowski z Academia Gorilla Żyrardów i Mateusz Szczegodziński z Gladiators Bełchatów. W bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się pierwszy z nich i tym samym młody bełchatowianin zdobył srebrny medal.

Ciekawie obsadzona była kategoria juniorów starszych do 86 kg. Tam wśród czterech zawodników znalazł się Dawid Uzarczyk z Bełchatowa.

- Początkowo planowaliśmy, że wystartuje on w kategorii powyżej 81 kg, ale z powodu braku chętnych do rywalizacji poszedł kategorię wyżej i dał bardzo dobre walki ~ Michał Benben, właściciel i trener klubu Gladiators Bełchatów

W zmaganiach systemem pucharowym Uzarczyk pokonał rywali i stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty krążek. Tuż za nim znaleźli się m.in.: Dominik Wawrzaszek z klubu Fighter Wrocław, Bartosz Błocki z Akademii Walki Warszawa i Jakub Serwa z Fight Point.

W bardzo dobrze obsadzonej kategorii seniorów powyżej 91 kg znalazł się Michał Piecuch z Bełchatowa, który odpadł po wyrównanej walce i zajął 6. miejsce na ośmiu zawodników.

Teraz wszyscy przedstawiciele Gladiators Bełchatów przygotowują się do czwartej edycji Sparingowej Ligi Gladiatorów, która odbędzie się w siedzibie klubu przy ul. Pabianickiej 90 w niedzielę, 6 grudnia od godz. 11. Wcześniej, bo od godz. 9.00 do 10.30 odbędzie się ważenie i weryfikacja fighterów. Więcej informacji można znaleźć na facebook'owym profilu klubu Gladiators.