Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W okolicach Bełchatowa odbyła się 10 edycja rajdu Wyrowisko 2023, ZDJĘCIA, VIDEO

Anna Frysz
Anna Frysz
Wideo
od 16 lat
W okolicach Bełchatowa odbyła się 10 edycja rajdu Wyrowisko 2023. Organizatorem imprezy była Bełchatowska Grupa Offroadowa WYR 4×4

Wyrowisko 2023

10 edycja rajdu Wyrowisko 2023 odbyła się w okolicach Bełchatowa. Impreza o charakterze turystyczno-przeprawowym adresowana była do całych rodzin, posiadaczy samochodów terenowych oraz Quadów. W offroadowych zmaganiach zmierzyło się 130 załóg, które rywalizowały w pięciu klasach: extreme mechanik, extreme elektryk, turystyk PRO, turystyk oraz quad/utv. Baza rajdu zlokalizowana była w Hotelu Sport (ulica 1 Maja 63) w Bełchatowie, ale trasy rajdu znajdowały się na bezdrożach powiatu bełchatowskiego. Przejazd odbywał się według Roadbooka i wzdłuż wyznaczających trasę taśm.

W sobotni poranek miłośnicy jazdy po bezdrożach zebrali się w hotelu. W zamian za wrzutkę do puszki, uczestnicy rajdu mogli zjeść śniadanie przygotowane przez Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Szansa. Po rejestracji drużyn i odprawie odbyła się rywalizacja na odcinkach specjalnych - na czas, a tuż po niej nadszedł czas na główne zawody. Drużyny miały 8 godzin na zdobycie jak największej liczby pieczątek.

Zawodnicy tradycyjnie musieli się mierzyć z kurzem, piaskiem, błotem, bagnami, stromymi podjazdami i zjazdami na skarpach. Najpierw odbyła się rywalizacja na odcinkach specjalnych na czas, później drużyny miały 8 godzin na zdobycie jak największej liczby pieczątek.

Po prawej stronie pojazdu zostaje zaplombowane urządzenie pomiarowe punktów. Załoga pojazdu zobowiązana jest do prawidłowego sczytywania pieczątek urządzeniem pomiarowym. Zaliczenie pieczątki sygnalizowane jest mrugającą diodą i sygnałem dźwiękowym.

Była też korzyść dla środowiska. Rajd miał ekologiczny wymiar. Podczas zmagań ekipy mogły zbierać śmieci pozostawione w lesie i okazało się, że było tego całkiem sporo. Na najlepszych zawodników czekały wartościowe nagrody. Były też nagrody specjalne - fair play i eko.

- Dziękujemy za zabawę fair play i wszystkie zebrane śmieci. Dziękujemy za karmę dla zwierzaków dla Fundacji Haszcza Wataha - Nowy Dom i wsparcie dla Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa - dziękują organizatorzy rajdu. - Puszki do których wrzucaliście monety, zawierały kwotę 3600 zł!. Ponadto, zwycięska załoga klasy turystyk w składzie Marcin Gajda oraz Marcin Gwarda odmówiła przyjęcia nagrody w postaci wyciągarki ufundowanej przez BECKI OFF ROAD Center international i przekazała ją na licytację!. Wylicytowana kwota 2000 zł (!) została w całości przekazana na konto fundacji. Dziękujemy Jakubowi Paszkowi - dodają organizatorzy.

Wieczorem, po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród przyszedł czas na wspólną integrację.

Wyniki zmagań:
turystyk:

 • 1. Marcin Gajda - kierowca, Marcin Gwarda - pilot

 • 2. Daniel Sekula - kierowca, Łukasz Leydy - pilot

 • 3. Jakub Hahn - kierowca, Patrycja Wilczek - pilot

turystyk PRO:

 • 1. Paweł Dziębor - kierowca, Dariusz Krawiec - pilot

 • 2. Adrian Sompolski - kierowca, Paweł Ilkowski - pilot

 • 3. Jacek Białczak - kierowca, Lech Kurpiewski - pilot

quad/utv:

 • 1. Arkadiusz Jeziorski

 • 2. Karol Rycerz

 • 3. Marcin Pola

mechanik:

 • 1. Jacek Czajkowski - kierowca, Mateusz Duży - pilot

 • 2. Waldemar Dąbrowski - kierowca, Daniel Dąbrowski - pilot

 • 3. Rafał Głąbała - kierowca, Krzysztof Tarczyński - pilot

elektryk:

 • 1. Bartosz Bęcki - kierowca, Marcin Hałas - pilot
 • 2. Adam Gliszczyński - kierowca, Damian Ciesliński - pilot

 • 3. Filip Kupczak - kierowca, Mariusz Lencki - pilot

Wyrowisko 2023, 30 września 2023 roku

W okolicach Bełchatowa odbyła się 10 edycja rajdu Wyrowisko ...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto