Świetny start Mateusza Górnego na rozpoczęcie sezonu halowego w Toruniu

Młody biegacz wygrał w Toruniu na dystansie 60 metrów z bardzo dobrym wynikiem 6,84s UM w Bełchatowie / archiwum
Reprezentant Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego Mateusz Górny wygrał w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych bieg na dystansie 60 metrów. Młody zawodnik był najlepszy ze świetnym wynikiem 6,84s w klasyfikacji kategorii U-20.

Górny zaczyna sezon od triumfu w Toruniu

Mateusz Górny z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wziął udział w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych w Toruniu. Był to pierwszy start młodego biegacza w sezonie halowym.

W rywalizacji na dystansie 60 metrów w kategorii wiekowej U-20 Mateusz Górny nie miał sobie równych i w toruńskiej hali zwyciężył ze świetnym rezultatem 6,84s.

Podopieczny trenera Łukasza Mantyka w klasyfikacji OPEN ustąpił jedynie dwóm reprezentantom Polski seniorów. W kategorii wiekowej Mateusza Górnego ten wynik daje drugi czas w Europie oraz 14 rezultat na świecie.

Kolejne starty reprezentanci BKL zanotują w sobotę, 23 stycznia również w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych.