Młodzi zawodnicy Włókniarza Zelów walczyli w łódzkiej Atlas Arenie

Gracze z rocznika 2010 mimo wszelkich starań nie dali rady w etapie wojewódzkim awansować do czołowej "4" Włókniarz Zelów / Facebook
Przedstawiciele Włókniarza Zelów z rocznika 2010 na fazie grupowej zakończyli zmagania w etapie wojewódzkim turnieju o Puchar Areny Kultury i Sportu. Zwyciężyli młodzi gracze Łódzkiego Klubu Sportowego.

Podium nie dla młodzieży z Zelowa

Zawodnicy Włókniarza Zelów urodzeni w 2010 roku mają za sobą udział w etapie wojewódzkim turnieju o Puchar Areny Kultury i Sportu. Zmagania odbyły się w łódzkiej Atlas Arenie.

Ci sami gracze przed tygodniem zajęli drugie miejsce w Halowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, dzięki czemu awansowali do fazy wojewódzkiej.

Przedstawiciele zelowskiego klubu z rocznika 2010 zajęli w Piotrkowie Trybunalskim drugą lokatę

Zawodnicy Włókniarza Zelów z rocznika 2010 awansowali do woj...

W finałowych zmaganiach udział wzięło osiem ekip. Zelowianie w grupie A rywalizowali z Łódzkim Klubem Sportowym, Wartą Sieradz oraz Soccer Kids Łowicz.

W grupie B znaleźli się: Boruta Zgierz, AP TMF Tomaszów Mazowiecki, MKS Zduńska Wola, a także Widok Skierniewice.

Gracze Włókniarza w pierwszym meczu trafili na ŁKS i przegrali 0:4. W drugim pojedynku 11-latkowie podnieśli się i zwyciężyli 3:1 z Wartą Sieradz. W ostatnim starciu fazy grupowej zelowianie zremisowali 1:1 z Soccer Kids Łowicz, ale do półfinału awansował ekipa z Łowicza, która miała lepszy bilans bramkowy.

W półfinale ŁKS Łódź ograł AP TMF Tomaszów Mazowiecki, a Soccer Kids Łowicz pokonał Widok Skierniewice. W finałowej rywalizacji łodzianie, którzy nie przegrali ani jednego spotkania w całym turnieju pewnie zwyciężyli 9:1 nad ekipą z Łowicza i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium.

Ten sukces pozwala ełkaesiakom na awans do ogólnopolskiej edycji turnieju o Puchar Areny Kultury i Sportu. ŁKS będzie tam reprezentował województwo łódzkie.

Zelowianie mimo odpadnięcia w fazie grupowej mogą być dumni ze swojej postawy w obu turniejach.