Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spółka Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA nawiązała współpracę z Uniwersytetem Łódzkim

Magdalena Buchalska-Frysz
W tym roku GiEK SA podpisała także porozumienie o współpracy z Politechniką Wrocławską
W tym roku GiEK SA podpisała także porozumienie o współpracy z Politechniką Wrocławską Magdalena Buchalska-Frysz
Spółka Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA nawiązała współpracę z Uniwersytetem Łódzkim. To kolejna uczelnia na liście partnerów GiEK SA.

Współpraca z łódzką uczelnią rozpoczęła się już jakiś czas temu, ale teraz spółka włączyła się w realizację nowego projektu - została tzw. Partnerem Innowacyjnej Edukacji Uniwersytetu Łódzkiego. Na razie to początki, konkrety będą dopiero dopracowywane, ale, jak mówi Jacek Kaczorowski, prezes GiEK SA, uczestnictwo w projektach inicjowanych poprzez uniwersytet daje spółce możliwość włączenia się w proces odpowiedniego przygotowania absolwentów do potrzeb rynku pracy.
- Dzięki temu studenci mogą nabywać kompetencje, których poszukują pracodawcy, a my jako pracodawca będziemy korzystać z tego, że przyszli pracownicy mają odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje - mówi.

Firmy, które tak jak GIEK SA biorą udział w projekcie ,,Uniwersytet Łódzki dla pracodawców", otrzymują dostęp do badań prowadzonych przez naukowców z UŁ, mogą też uczestniczyć we wspólnych działaniach z uniwersytecką kadrą naukową.

W ramach współpracy pomiędzy UŁ a spółką realizowany jest też jeszcze jeden projekt ,,Start w karierę", skierowany do trochę młodszych mieszkańców, m.in. Bełchatowa i Piotrkowa, ale także Łodzi i Tomaszowa Maz. Zaplanowano spotkania z uczniami gimnazjów i liceów, a także z ich rodzicami. W projekt zaangażowały się także inne firmy z województwa łódzkiego.
- Na spotkaniach przedstawiciele firm będą opowiadać, jakie zawody są poszukiwane przez pracodawców, jakie kompetencje są wymagane, jakie umiejętności warto rozwijać już na etapie liceum czy gimnazjum - tłumaczy Joanna Ostrowska z agencji Żarówka, pilotującej projekt. - Jeśli będą to np. języki obce, to jakie konkretnie, itd. Pokażą, że informatyka oczywiście jest teraz pożądana, ale informatyk musi mieć też bardzo dobre umiejętności komunikacyjne. Będą to więc rady, których tak naprawdę nie usłyszy się nigdzie indziej - przekonuje.

Na spotkaniach będą też obecni doradcy zawodowi, zaplanowano także testy badające predyspozycje uczniów. Prezentowane będą również wyniki badań prowadzonych przez pracowników uniwersytetu na temat podejmowania decyzji zawodowych przez dzieci i ich rodziców. Do tych wyników odnosił się będzie psycholog.

Spotkania są bezpłatne, ale wcześniej trzeba zarejestrować się na stronie internetowej uniwersytetu. W Piotrkowie odbędzie się ono 15 listopada, w Bełchatowie 7 grudnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto