MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu bełchatowskiego

Anna Frysz
Anna Frysz
Policjanci drogówki na terenie całego powiatu bełchatowskiego sprawdzali trzeźwość kierowców
Policjanci drogówki na terenie całego powiatu bełchatowskiego sprawdzali trzeźwość kierowców Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie
Policjanci ruchu drogowego kontrolowali kierowców w akcji pod nazwą "Alkohol i narkotyki"

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu bełchatowskiego

W miniony weekend policjanci drogówki na terenie całego powiatu bełchatowskiego sprawdzali trzeźwość kierowców przemieszczających się po drogach, a także weryfikowali, czy nie znajdują się oni pod wpływem substancji działających podobnie do alkoholu.

Akcja ukierunkowana była na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez nietrzeźwych bądź odurzonych kierujących.

- W trakcie działań patrole ruchu drogowego rozlokowane były głównie na najważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale można było je spotkać również na drogach gminnych - informuje nadkomisarz Iwona Kaszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. - Podczas wzmożonych kontroli mundurowi sprawdzali również, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali także stan techniczny pojazdów. Badaniu trzeźwości poddano 120 kierujących. Policjanci ujawnili 37 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym. Wyeliminowali z dróg trzech kierowców, którzy kierowali pojazdami na tak zwanym "podwójnym gazie", zatrzymali 3 prawa jazdy oraz 4 dowody rejestracyjne. Żaden z kontrolowanych kierujących nie prowadził pojazdu po zażyciu środków odurzających - dodaje Kaszewska.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka odurzającego, zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, niesie także ze sobą wysokie konsekwencje finansowe.

Policjanci drogówki na terenie całego powiatu bełchatowskiego sprawdzali trzeźwość kierowców

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" na drogach powiat...

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto