Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi radni gminy Bełchatów spotkali się z policją

mbf
O różnego rodzaju zagrożeniach rozmawiali z policja członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Bełchatów

Bełchatowscy policjanci spotkali się z Młodzieżową Radą Gminy Bełchatów. Podczas spotkania poruszano tematy dotyczące zagrożeń, które mają destrukcyjny wpływ na młodzież.

Jednym z tematów miała hejt, który niestety jest coraz bardziej powszechny wśród młodzieży. Podczas spotkania policjanci uświadomiły młodzieży, jakie konsekwencje jakie grożą za wyśmiewanie, oczernianie, poniżanie. Podpowiedziano też, gdzie ofiary hejtu mogą znaleźć pomoc.

Funkcjonariusze rozmawiali też z uczniami o cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej.

- Razem z młodzieżą, w oparciu o wspólne spostrzeżenia i wiedzę w tym zakresie dyskutowano jak skutecznie przeciwdziałać takim zagrożeniom - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie. -. Policjantki rozmawiały z młodymi osobami o niepożądanych zachowaniach, szczególnie tych mogących wystąpić w szkole, ale również tych poza placówkami oświatowymi, które mogą mieć miejsce w różnych okolicznościach.

Młodzież otrzymała od policji wskazówki, m.in. jak reagować w sytuacji kiedy uczniowie mają wiedzę, że dana osoba jest ofiarą takich przestępstw lub też jest sprawcą zachowań nieakceptowanych społecznie.

Jak dodaje, reprezentanci Rady zostali też zapoznani z pojęciem demoralizacji oraz czynu karalnego. Policjanci uświadomili im, jakie są konsekwencje prawne popełnienia takich czynów, jakie działania w przypadku wystąpienia takich zagrożeń podejmuje policja oraz jakimi środkami oddziaływania wychowawczego w tym zakresie dysponuje sąd rodzinny.

Podczas spotkania promowano też akcję „Daj się zauważyć, noś odblaski”. Młodzież dostała kamizelki odblaskowe i dowiedziała się jak ważne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest bycie widocznym na drodze.

Młodzi radni gminy Bełchatów spotkali się z policją

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto