Inauguracyjne zwycięstwo rezerw GKS Bełchatów i Astorii Szczerców. Porażka Omegi II Kleszczów w Kamieńsku [GALERIA]

Zwycięskiego gola dla rezerw "Brunatnych" zdobył w 80. minucie gry napastnik Mateusz Kempski Adam Kieruzel
Swoje pierwsze mecze w sezonie 2020/2021 rozegrały drużyny piotrkowskiej KEEZA klasy okręgowej grupy drugiej. Rezerwy GKS Bełchatów wygrały 1:0 (0:0) ze Starem Lgota Wielka, Astoria Szczerców pokonała 1:0 (0:0) Polonię Gorzędów, a rezerwy Omegi Kleszczów uległy w Kamieńsku drużynie Świtu 0:2 (0:1). Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z niedzielnego spotkania GKS II Bełchatów na boisku nr 1 Miejskiego Centrum Sportu.

Rezerwy GKS Bełchatów zasłużenie wygrały

Drużyna rezerw GKS Bełchatów prowadzona przez trenera Adriana Teodorczyka rozegrała na własnym terenie pierwszy mecz piotrkowskiej KEEZA klasy okręgowej grupy drugiej w roli beniaminka.

W pierwszej połowie większe zagrożenie sprawiali bełchatowianie, którzy bardzo często atakowali, ale przez cały czas brakowało skuteczności. Warto odnotować bramkę zdobytą przez "Brunatnych", ale jeden z graczy GKS II Bełchatów znalazł się na pozycji spalonej w momencie oddawania strzału. Ponadto gospodarzom należał się rzut karny, ale sędzia nie dopatrzył się zagrania piłki ręką. Po stronie gości odnotować można jeden groźny strzał z rzutu wolnego, który obronił Kewin Komar.

W drugiej części gry było coraz więcej nerwowości. Zawodnicy bardzo często mieli pretensje do arbitra, który podejmował tego dnia kontrowersyjne decyzje. Biało-zielono-czarni dążyli do zdobycia zwycięskiego gola, ale w ostatnim kwadransie gry zawodnicy z Lgoty Wielkiej oddali dwa groźne strzały. Ostatecznie w 80. minucie bardzo dobrze piłkę do przodu zagrał Jarosław Trzeboński, a ta kozłowała w kierunku bramki gości. Sprytem wykazał się napastnik Mateusz Kempski, który poradził sobie z trzema obrońcami Startu i przelobował bramkarza, zdobywając zwycięską bramkę.

1. kolejka klasy okręgowej "KEEZA Piotrków Trybunalski" grupa II
GKS II Bełchatów - Start Lgota Wielka 1:0 (0:0)

1:0 - Mateusz Kempski 80'

GKS II Bełchatów: Kewin Komar - Bartłomiej Trzeboński, Michał Ciołkowski, Jarosław Trzeboński, Bartosz Kołodziejczyk - Hubert Jakubiec (70' Jakub Miarka), Jeremiasz Góralczyk, Kacper Sionkowski (89' Mateusz Kaflowski) - Oskar Przywara (80' Natan Bujak), Mateusz Kempski (90' Kacper Konstańczuk), Kamil Mizera (75' Norbert Stefaniak)

Udany początek sezonu w wykonaniu Astorii Szczerców

Astoria Szczerców na inaugurację zmierzyła się przed własną publicznością z beniaminkiem Polonią Gorzędów. W pierwszej części gry szczercowianie dwukrotnie mogli wyjść na prowadzenie. Najpierw piłkę za mocno w pole karne gości zagrał Kamil Wańdoch i Dawid Miedwiediew nie zdążył do futbolówki, a później bardzo dobrze podał Mikołaj Papuga, ale Adrian Ulfik pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Polonii.

W drugiej połowie przeważała gra w środkowej strefie boiska. Pod koniec gospodarze podkręcili tempo i najpierw w 78. minucie w sytuacji "1 na 1" z bramkarzem źle zachował się Tomasz Paroń, a kilka minut później w polu karnym przyjezdnych po podaniu Adriana Ulfika faulowany był Maciej Miedwiediew i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Patryk Ratajczyk, który pewnie wykonał rzut karny i dał Astorii wygraną. Polonia Gorzędów mecz kończył w "10", ponieważ w doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Zawisza.

Astoria Szczerców - Polonia Gorzędów 1:0 (0:0)

1:0 - Patryk Ratajczyk 84' (k)

Astoria: Szymon Dylak, Rafał Wierucki, Patryk Ratajczyk, Mariusz Rudzki, Oskar Barasiński (56' Tomasz Paroń), Sebastian Stępnik, Mariusz Soboń, Dawid Miedwiediew (60' Maciej Miedwiediew), Mikołaj Papuga (86' Arkadiusz Rojszczak), Kamil Wańdoch (73' Piotr Piotrowski), Adrian Ulfik

żółte kartki: Ulfik, Papuga

Rezerwy Omegi Kleszczów zawodzą na starcie rozgrywek

W Kamieński z tamtejszym Świtem zagrała Omega II Kleszczów. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, bo już w 7. minucie gry Mateusz Wawszczak otrzymał bardzo dobre podanie między obrońców, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył nie do obrony. Pozostała część pierwszej połowy to dobre chęci rezerw Omegi Kleszczów. Podopieczni Dawida Perońskiego prezentowali się nieco lepiej od Świtu, konstruowali więcej akcji, ale brakowało konkretów.

W drugiej części gry nie działo się nic szczególnego aż do ostatniego kwadransu gry. W 74. minucie gry Marcin Ozga ze Świtu Kamieńsk otrzymał drugą w ciągu ośmiu minut żółtą kartkę i gospodarze grali w osłabieniu. Na kolejne wykluczenia nie trzeba było długo czekać, bo już trzy minuty później kapitan kleszczowskiego zespołu Łukasz Roczek odepchnął jednego z młodszych graczy Świtu i sędzia wyjął po raz kolejny czerwoną kartkę. Doszło do małej sprzeczki pomiędzy zawodnikami a czerwonym kartonikiem został ukarany Tomasz Saliński, który w 70. minucie opuścił plac gry. Grając "10 na 10" w ostatnich minutach meczu gospodarze przypieczętowali zwycięstwo bramką Jarosława Bąkowicza, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę głową do bramki i mecz zakończył się wygraną Świtu 2:0.

Świt Kamieńsk - Omega II Kleszczów 2:0 (1:0)

1:0 - Mateusz Wawszczak 7'
2:0 - Jarosław Bąkowicz 90'

Omega II: Borowiecki - Szczepka (60' Gal), Barański, Baryła (30' Konecki), Bisaga, Jędrzejczyk, Piotrowski, Ł. Roczek, Warzyński F. Zatorski (70' B. Kowalski), K. Zatorski (81' Michalczyk)

żółte kartki: F. Zatorski, Bisaga,
czerwona kartka: Roczek (77. minuta za odepchnięcie rywala)

W drugiej kolejce KEEZA piotrkowskiej klasy okręgowej grupy drugiej ekipa GKS II Bełchatów zagra na wyjeździe z Polonią Gorzędów w sobotę, 8 sierpnia o godz. 17. Dzień później o godz. 16 Astoria Szczerców będzie rywalizować w Drzewicy z Gerlachem, a rezerwy Omegi Kleszczów u siebie zmierzą się z Olimpią Wola Załężna.

Przeczytaj także:

Domowy podział punktów Włókniarza Zelów i wyjazdowa porażka Omegi Kleszczów z Wartą Sieradz [GALERIA]