Koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie to mistrzynie Polski

opr. mbf
Koszykarki MUKS Bełchatów z SP 13 w Bełchatowie zdobyły tytuł Mistrza Polski
Koszykarki MUKS Bełchatów z SP 13 w Bełchatowie zdobyły tytuł Mistrza Polski MUKS Bełchatów
Wielkie brawa dla reprezentacji koszykarek ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Dziewczyny zostały mistrzyniami Polski

Koszykarki z "trzynastki" w Bełchatowie mistrzyniami Polski

W pięknym stylu kończą sezon koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Podczas Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Dzieci w koszykówce 3×3 dziewcząt w Głuchołazach dziewczyny wywalczyły złoto i tytuł mistrza Polski.

Mowa o zawodniczkach Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Podczas finału Igrzysk w Głuchołazach, podopieczne trenera Tomasza Wojciechowskiego po raz kolejny pokazały wolę walkę i talent. Dziewczyny z MUKS okazały się najlepsze w Polsce w koszykówce 3x3 dziewcząt.

W zawodach w Głuchołazach udział wzięły Lena Kubiak, Nadia Słomian, która wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju, Aleksandra Markowiak, Nina Stępnik oraz Zofia Dudzic. Wszystkie bardzo cieszą się ze zwycięstwa, jak przyznają ciężko na nie pracowały.

- Łatwo nie było, ale liczy się końcowy sukces. Mamy też nadzieję, że to doświadczenie, które zdobyłyśmy, zaowocuje w naszych kolejnych startach – podkreśla Lena Kubiak, kapitan drużyny. Warto dodać, że dodatkowo Nadia Słomian

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Cztery zawodniczki MUKS otrzymały powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodziczek. To Lena Kubiak, Nadia Słomian, Aleksandra Markowiak i Zofia Dudzic. Już 21 czerwca wyjeżdżają na zgrupowanie.