Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dyrektor Filharmonii Łódzkiej: Koncert pod Bełchatowem będzie przełomowy

Grzegorz Maliszewski
Tomasz Bęben z Filharmonii Łódzkiej i Ewa Młynarczyk z MCK w Bełchatowie opowiadali dziś na Słoku o koncercie finałowym festiwalu „Kolory Polski”.
Tomasz Bęben z Filharmonii Łódzkiej i Ewa Młynarczyk z MCK w Bełchatowie opowiadali dziś na Słoku o koncercie finałowym festiwalu „Kolory Polski”. Grzegorz Maliszewski
Już 2 września w ośrodku Słok pod Bełchatowem odbędzie się koncert finałowy Festiwalu „Kolory Polski”. Zagrają i zaśpiewają gwiazdy najwyższych lotów. Dziś w miejscu gdzie stanie scena o przedsięwzięciu opowiedział dyrektor Filharmonii Łódzkiej.

Dziś, na nieco ponad tydzień przed koncertem finałowym festiwalu „Kolory Polski”, w ośrodku wypoczynkowym Słok odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektorów Filharmonii Łódzkiej i Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Przedstawiciele tych instytucji opowiedzieli o tym jak będzie wyglądał koncert zaplanowany w Słoku na 2 września.

Jedno jest pewne. Takiego przedsięwzięcia muzycznego w historii Filharmonii Łódzkiej, jak i samego Bełchatowa, jeszcze nie było. Na wielkiej scenie plenerowej ustawionej w pobliżu bełchatowskiej elektrowni zobaczymy blisko setkę wykonawców m.in. kilkudziesięciu muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkie, zespół Krzysztofa Herdzina oraz znakomitych solistów m.in. Małgorzatę Walewską, Janusza Radka, Ewę KonstancjęBułhak oraz łódzkiego tenora Arnolda Rutkowskiego.
Na tle bełchatowskiej elektrowni muzycy wystąpią z programem noszącym tytuł tytuł "Decybele, gigawaty i Syrewicz". Podczas koncertu będzie można posłuchać najsłynniejszych utworów znakomitego polskiego kompozytora, twórcy muzyki filmowej - Stanisława Syrewicza. Zostaną wykonane m.in. takie przeboje jak "To nie ja byłam Ewą" czy "Każdy śpiewać może". 


- To jest największe przedsięwzięcie w całej historii festiwalu. Mam ogromną nadzieję, że ten koncert będzie symbolem wejścia w nowy wymiar festiwalu - mówi Tomasz Bęben, dyrektor Filharmonii, organizator Festiwalu. 


Z pewnością bezprecedensowym wydarzeniem będzie premiera najnowszego dzieła kompozytora zatytułowanego "Transformacje", którego inspiracją był industrialny krajobraz bełchatowskiej kopalni i elektrowni. 


- Kompozycja będzie składała się z trzech części. Pierwsza będzie odnosić się do natury, druga do bełchatowskiej kopalni, a trzecia będzie związana z energią i miejscem w którym jest ona wytwarzana - mówi Tomasz Bęben.


Z pewnością wrażenie będzie robiła ogromna scena umieszczona w krajobrazie kominów Elektrowni Bełchatów. Obok niej będą umieszczone wielkie telebimy prezentujące pracę w kopalni. 
Koncert będzie rejestrowany i nagrywany przez ekipę telewizyjną. W przyszłym roku będzie można go obejrzeć na specjalnie wydanym albumie dvd poświęconym festiwalowi "Kolory Polski". Koncert orkiesty Filharmonii Łódzkiej na SłokuKolory Polski w Tomaszowie

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto