Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bełchatów, Miasto wprowadza ulgi dla przedsiębiorców. Na co mogą liczyć?

Redakcja
Miasto wprowadziło kilka ulg dla przedsiębiorców, które mogą pomóć im przetrwać trudny okres pandemii i utrzymać działalność

W Bełchatowie wprowadzono ulgi dla przediębiorców, by zminimalizować straty, jakie ponoszą w okresie pandemii koronawirusa.

Obecny czas jest trudny dla przedsiębiorców z różnych branż. Z problemami na pewno borykać się będzie turystyka, hotelarstwo, gastronomia, sklepy, przewoźnicy, ale też wiele innych sektorów gospodarki. By choć trochę ulżyć bełchatowskim przedsiębiorcom, miasto opracowało pakiet ulg, które moga pomóc przetrwać trudny czas.

Miejska pomoc będzie dotyczyć:

1. Odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia podatków i opłatna rzecz miasta Bełchatowa. Chodzi o podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. By przedsiębiorca mógł skorzystać z takich ulg, musi złożyć wniosek do magistratu.

2. Odroczenia terminu zapłaty opłat za użytkowanie wieczyste na 3 miesiące.

3. Odroczenia terminów zapłaty czynszu z tytułu dzierżawy najmu lokali użytkowych dla osób prowadzących w nich działalność gospodarczą.

4. Według przyjętego programu osłonowego prowadzący działalność gospodarczą mogą liczyć na umorzenie czynszu w gminnych lokalach za 1 miesiąc, z możliwością odroczenia terminu zapłaty czynszu na kolejne 2 miesiące. O taką ulgę mogą wnioskować najemcy, którzy działają w branży uwzględnionej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 w prawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego.

- Ponadto, trwają analizy nad możliwościami udzielenia ulg dla przedsiębiorców przez miejskie spółki - informują miejscy urzędnicy.

Z myślą o przedsiębiorcach rząd przyjął też tzw. Tarczę Antykryzysową. Pakiet musi jeszcze przegłosować sejm i podpisać prezydent. Nowe rozwiązania mpgą zacząć obowiązywać w kwietniu. Informacje o programie i jego założeniach znaleźć można na stronie biznes.gov.pl .

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto