Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bełchatowie ruszyła rekrutacja do miejskich przedszkoli. Nabór trwa do 15 marca. Do wyboru jest 9 placówek. Czeka prawie 430 miejsc

Anna Frysz
Anna Frysz
Na maluchy czeka dziewięć miejskich przedszkoli. Nabór trwa do 15 marca
Na maluchy czeka dziewięć miejskich przedszkoli. Nabór trwa do 15 marca Miasto Bełchatów
Rekrutacja do miejskich przedszkoli wystartowała. Wnioski dostępne są we wszystkich placówkach, a także na ich stronach internetowych

Nabór do miejskich przedszkoli

Zasady rekrutacji są takie same jak w latach poprzednich. W publicznych placówkach obowiązuje pięć odgórnych kryteriów ustawowych. Są one brane pod uwagę we wszystkich przedszkolach na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego. Zgodnie z nimi w pierwszej kolejności przyjmowane jest dziecko z rodziny wielodzietnej, objęte pieczą zastępczą lub wychowywane przez jednego rodzica, a także z rodzin w których występuje niepełnosprawność.

- Z kolei w drugim etapie naboru, o przyjęciu malucha do danej placówki decydują tzw. kryteria lokalne. One również od lat są takie same. Kluczową rolę odgrywa, czy maluch mieszka w Bełchatowie i to czy jest w wieku przedszkolnym. Kolejne kryteria związane są z tym, czy rodzice uczą się dziennie lub pracują - jeśli tak to czy na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną, czy też prowadzą własną pozarolniczą działalność gospodarczą. Punkty przyznawane są również za miejsce zamieszkania, a dokładniej odległość od przedszkola - pierwszeństwo będą miały maluchy, które mieszkają nie dalej niż 3 kilometry od wskazanego przedszkola. Liczyć się będzie także to, czy do placówki chodzi rodzeństwo kandydata - informuje Urząd Miasta w Bełchatowie.

Co ważne, o przyjęciu do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń. Rodzice muszą złożyć po prostu wniosek, a także wszystkie potrzebne dokumenty do 15 marca. Dokumenty trzeba złożyć w placówce, do której rodzic chce zapisać swoją pociechę. Lista dziewięciu miejskich przedszkoli dostępna jest na: www.belchatow.bip.gov.pl. Potrzebne wnioski można pobrać bezpośrednio z przedszkoli lub z ich stron internetowych.

- Komisje ogłoszą listy przyjętych, a także nieprzyjętych 22 marca. W kolejnych dniach, od 25 do 28 marca, opiekunowie będą mieć czas, by potwierdzić, że ich dziecko będzie uczęszczać do danej placówki. 29 marca placówki opublikują ostateczne listy przyjętych. Jeśli zajdzie taka potrzeba miasto uruchomi również rekrutację dodatkową - uzupełniającą. Miasto przewidziało ją na początek sierpnia - dodają urzędnicy.

Ruszyła także rekrutacja do klas pierwszych i zerówek w miejskich szkołach podstawowych.

Na maluchy czeka dziewięć miejskich przedszkoli. Nabór trwa do 15 marca

W Bełchatowie ruszyła rekrutacja do miejskich przedszkoli. N...

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto