MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Przystań" otrzymała ponad 6 mln zł na pomoc dla osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych

mbf
Magda Buchalska-Frysz
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Przystań otrzymało ponad 6 mln zł dotacji na realizację projektu Centrum Usług Środowiskowych. Skorzystają mieszkańcy miasta i kilku gmin powiatu

Dzięki tym funduszom wsparcie uzyska dokładnie 331 osób, nie tylko tych wymagających pomocy, ale też ich opiekunów.

Będą to różne formy pomocy, kilkadziesiąt osób będzie mogło korzystać z pobytu dziennego w siedzibie Przystani, 42 osób zostanie objętych usługami opiekuńczymi w miejscu zamieszkania. Dotyczy to mieszkańców miasta oraz gmin Rusiec i Zelów.

Ponad sto osób skorzysta z usług świetlicy środowiskowej Przystani, kilkunastu bełchatowian będzie mogło skorzystać z usług tzw. Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej.

Projekt zakłada też możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.dla 50 osób, nowością będzie natomiast Dom Seniora dla 50 osób, który uruchomiony zostanie na terenie gminy Zelów.

Jak mówi Kinga Siewierska, prezes Przystani, projekt jest kontynuacją tego, co stowarzyszenie robi od 2018 roku. - Jest natomiast jego rozszerzeniem , skorzysta z niego więcej osób, są też nowe rzeczy czyli Dom Seniora w Zalesiu - mówi Kinga Siewierska. -

Dziś w siedzibie Stowarzyszenia "Przystań" przedstawiciele samorządów i placówek biorących udział w projekcie podpisali porozumienie. Projekt realizowany ma być od 1 maja tego roku, do stycznia 2023 roku. Koszt to ponad 6 mln 700 tys. zł, unijne dofinansowanie wyniesie nieco ponad 6 mln zł.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto