Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ponadpowiatowe obchody Święta Policji w Bełchatowie, ZDJĘCIA, VIDEO

Anna Frysz
Anna Frysz
Wideo
od 16 lat
W Bełchatowie odbyły się ponadpowiatowe obchody Święta Policji. Podczas apelu awanse na wyższe stopnie oficerskie otrzymało ponad osiemdziesięciu policjantów, dziewięciu otrzymało medale „Zasłużony dla Policji”

Święta Policji

Ponadpowiatowe obchody Święta Policji w Bełchatowie odbyły się na placu Narutowicza. Udział w nich wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, komendanci powiatowi policji w Bełchatowie, Pabianicach, Pajęcznie, Radomsku i Wieluniu. Wśród zaproszonych na bełchatowskie obchody gości znaleźli się także parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele innych służb mundurowych. Nie zabrakło również pracowników cywilnych oraz emerytowanych policjantów.

– Być policjantem to znaczy służyć innym, czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Być policjantem to nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują, to wypełniać rotę policyjnego ślubowania, zdecydowanie reagować nawet z narażeniem życia. Policyjna służba niesie ze sobą wiele poświęcenia, determinacji, odwagi. Jednocześnie wymaga wiedzy i wysokich kompetencji. Wszystko po to, by bezwarunkowo strzec życia i zdrowia mieszkańców. Za to wszystko serdecznie Państwu dziękuję i gratuluję wzorowo wypełnianej służby – mówił podczas akademii Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski.

W trakcie akademii akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało ponad osiemdziesięciu policjantów. Natomiast dziewięciu mundurowych otrzymało odznaki „Zasłużony Policjant”. Wszystkim wyróżnionym policjantkom i policjantom gratulacje złożył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin.

– Stoję dzisiaj przed Wami, żeby się nisko każdemu z Was pokłonić. Za to, co robicie każdego dnia zakładając mundur i niosąc pomoc drugiemu człowiekowi. Robicie to każdego dnia, każdej godziny i każdej minuty Waszej służby. Dziękuję za to serdecznie. Jednocześnie życzę, abyście z każdej służby wracali bezpieczni i zdrowi do swoich domów oraz bliskich. Jeszcze raz gratulacje – podkreślał komendant Litwin.

Ponadpowiatowe obchody Święta Policji w Bełchatowie

Ponadpowiatowe obchody Święta Policji w Bełchatowie, ZDJĘCIA, VIDEO

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto