Młodzież z UKS „Czempion” z dobrymi wynikami w toruńskiej hali

Młodzi podopieczni trenera Dariusza Rybarczyka mają za sobą bardzo dobre zawody
Młodzi podopieczni trenera Dariusza Rybarczyka mają za sobą bardzo dobre zawody UKS "Czempion" Bełchatów
Dziesięciu przedstawicieli Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czempion” Bełchatów wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych w kategorii wiekowej U-16 i młodszych w Toruniu. Bełchatowianie wrócili z nowymi rekordami życiowymi i czterema pozycjami na podium.

„Życiówki” i udane starty lekkoatletów z „Czempiona”

Podopieczni trenera Dariusza Rybarczyka do udanych mogą zaliczyć udział w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się kilka dni temu w toruńskiej hali „Arena”. Organizatorem tych zmagań był Miejski Klub Lekkoatletyczny. Na te zawody z Bełchatowa udało się sześć zawodniczek i czterech zawodników.

Rekord życiowy w skoku dal w kategorii chłopców U-14 wywalczył Mateusz Wośko, który zajął 2. lokatę z rezultatem 4,61m.

Z kolei w tej samej konkurencji, ale wśród pań 3. pozycję zajęła Anna Olczyk, która wynikiem 9,51s pobiła życiowy rekord.

W biegu na dystansie 60 metrów przez płotki 3. lokatę zajął Jerzy Jurczak. Niespełna 14-letni bełchatowianin uzyskał czas 10,93s. Z

Nową „życiówką" może się pochwalić Filip Tłoczek, który uplasował się na 5. miejscu w skoku wzwyż chłopców kategorii wiekowej U-16 z wynikiem 1,40m.

W rywalizacji biegowej na dystansie 60 metrów dziewcząt 6. miejsce zajęła Matylda Forenc z czasem 8,36s.

Konkurencję dziewcząt do lat 16 na dystansie 600 metrów ukończyła z czasem 1:48,11s Barbara Haładaj, która tym samym ustanowiła swój nowy rekord życiowy i wywalczyła tym rezultatem 6. lokatę.

W biegach na 200 metrów dziewcząt do lat 16 zgłoszone były trzy bełchatowianki. Julia Jończyk z wynikiem 26,74s, co było jej nowym rekordem życiowym, zajęła 3. miejsce, na 15. lokacie znalazła się Małgorzata Domagała z rezultatem 29,31s, a w biegu nie wzięła ostatecznie udziału Roksana Załęczna.

W zmaganiach chłopców do lat 16 na dystansie 1000 metrów 16. miejsce zajął Szymon Kleczyk z wynikiem 3:15,37s.

Przedstawiciele bełchatowskich klubów lekkoatletycznych szlifują formę w zawodach halowych

BKL i UKS "Czempion" bił rekordy życiowe w ogólnopolskich za...