Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krwiodawcy z klubu przy kopalni Bełchatów podsumowali rok podczas biesiady. Zobaczcie, jak się bawili

opr. mbf
Biesiada krwiodawców PS HFK przy kopalni Bełchatów
Biesiada krwiodawców PS HFK przy kopalni Bełchatów PS HDK przy kopalni Bełchatów
To był dobry rok dla Powiatowego Zrzeszenia Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Bełchatów. Członkowie stowarzyszenia podsumowali go podczas biesiady krwiodawców, którą zorganizowano w ostatni weekend karnawału

Biesiada krwiodawców klubu HDK kopalni Bełchatów

Na ogół spotykają się podczas akcji krwiodawstwa, tym razem było nieco inaczej. Krwiodawcy z kopalni Bełchatów kilka dni temu podsumowali miniony rok. Tradycyjnie podsumowanie połączyli z biesiadą, nie brakowało więc dobrej zabawy.

Jak mówią krwiodawcy z Powiatowego Zrzeszenia Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Bełchatów, to był dla nich intensywny rok. Na wynik przełożyło się aktywne propagowanie krwiodawstwa, które, jak podkreślają, jest niezwykle ważne.

Czytaj także:

KRWIODAWCY KOPALNI BEŁCHATÓW ODWIEDZILI PACJENTÓW SZPITALA

W 2023 roku krwiodawcy z PSHDK kopalni Bełchatów zorganizowali pięć akcji krwiodawstwa, a także dwie wspólnie z krwiodawcami z Elektrowni Bełchatów. Wzięło w nich udział ponad 180 osób, wiele z nich krew oddało kilka razy.

- Łącznie w akcjach planowanych i w punktach poboru zebraliśmy ponad 134 litry krwi - mówi Cezary Kłucjasz, szef PS HDK przy kopalni Bełchatów. - To aż 298 donacji oddanych w roku.

W ubiegłym roku we wszystkich oddziałach PGE GIEK zebrano w sumie 332 litry krwi, co oznacza, że krwiodawcy z kopalni Bełchatów wypracowali ponad 40 procent tego wyniku.

Krwiodawcy z kopalni Bełchatów tradycyjnie już zorganizowali też akcję wyjazdową. Odbywa się ona w grudniu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, później członkowie klubu odwiedzają też szpital w Bełchatowie. Nie tylko wówczas oddają krew, ale też obdarowują prezentami małych pacjentów szpitali, to dla nich gra także orkiestra górnicza KWB Bełchatów, która towarzyszy krwiodawcom.

- Liczymy na to, że w tym roku nasze akcje również będą cieszyły się dużą popularnością, co pozwoli nam pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących osób - dodaje Cezary Kłucjasz.

O tym wszystkim mówili krwiodawcy podczas swojej biesiady, która odbyła się w restauracji Barbórka w Bełchatowie. Była to także doskonała okazja do podziękowań dla członków klubu i zaprzyjaźnionych z nim osób.

A później już można było oddać się zabawie na parkiecie i po prostu miło spędzić czas.

Biesiada krwiodawców PS HFK przy kopalni Bełchatów

Krwiodawcy z klubu przy kopalni Bełchatów podsumowali rok po...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto