Koronawirus w kolejnej kopalnianej spółce. Zakażony prezes Bestgumu

Redakcja
Bełchatów, Koronawirus. Zarażony prezes spółki Bestgum. Kilkunastu pracowników na kwarantannie

Koronawirus w spółce Bestgum współpracującej z kopalnią Bełchatów.

- Potwierdzamy, że prezes spółki Bestgum został pozytywnie zdiagnozowany pod kątem zarażenia koronawirusem. Kilkanaście osób, które w ostatnim czasie miały z nim kontakt, zostało zgodnie z zaleceniem Sanepidu oddelegowanych na kwarantannę domową - mówi Sandra Apanasionek, rzecznik PGE GIEK.

Jak zapewnia, pomieszczenia spółki zostały zdezynfekowane przez strażaków z Kopalni Bełchatów.- Żadna z osób skierowanych na kwarantannę nie świadczyła pracy bezpośrednio w KWB Bełchatów - mówi Sandra Apanasionek.

Z informacji przezkazanych przez biuro prasowe PGE GIEK wynika, iż w oddziałąch PGE GIEK i spółkach nadzorowanych część pracowników biurowych wykonuje swoją pracę zdalnie.

- Załoga, która wykonuje prace w terenie ma zapewnione bezpieczeństwo, w tym niezbędne środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne - zapewnia Sandra Apanasionek.

Jak mówi, wprowadzono także rozwiązania organizacyjne, które uniemożliwiają przebywanie w jednym czasie grupie osób. Główne ciągi komunikacyjne i miejsca ogólnodostępne są regularnie dezynfekowane a pracownicy są na bieżąco informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych.

Sandra Apanasionek uspokaja, iż spółka Bestgum ma opracowany i na bieżąco weryfikowany plan na wypadek większej absencji pracowników.

- Zadania spółki realizowane są na bieżąco a obecna sytuacja nie ma wpływu na zachowanie ciągłości pracy przedsiębiorstwa i KWB Bełchatów - dodaje Sandra Apanasionek.

Bestgum to już druga ze spółek podległych PGE GIEK w której u pracowników zdiagnozowano koronawirusa. Ponad tydzień temu potwierdzono go u jednej z pracownic Rambu. Dziś waidomo, że zarażonych jest pięć osób, część załogi przebywa też na kwarantannie czy ma zleconą pracę zdalną.

TSUE na wojnie z Polską

Wideo

Dodaj ogłoszenie