Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus, Bełchatów. Dyrektor kopalni potwierdził, że jeden z pracowników jest zarażony

Redakcja
W komunikacie dyrekcja podkreśla, że ruch zakładu górniczego oraz dostawy węgla nie są zagrożone
W komunikacie dyrekcja podkreśla, że ruch zakładu górniczego oraz dostawy węgla nie są zagrożone Dariusz Śmigielski
Wśród pracowników bełchatowskiego kopalni stwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Dyrektor kopalni podkreśla, że podejmowany jest szereg działań profilaktycznych, który ma na celu bezpieczeństwo i komfort pracy całej załogi, a także uspokaja, że ruch zakładu górniczego oraz dostawy węgla nie są zagrożone.

Dariusz Grzesista, dyrektor kopalni Bełchatów wydał specjalny komunikat, gdzie poinformował, że ze względu na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego praca poszczególnych służb kopalni odbywa się w niestandardowy sposób.

Ponadto okazało się, że jeden z pracowników zakładu jest zarażony koronawirusem, ale jest objęty kwarantanną i od 13 dni nie przebywał w pracy.

Jeżeli chodzi o podejmowane działania, które mają na celu zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 to: wprowadzono pomiar temperatury pracowników za pomocą termometrów bezdotykowych oraz profesjonalnych kamer termowizyjnych, rozpoczęto dystrybucję wśród wszystkich pracowników płynów do odkażania rąk oraz maseczek i rękawic ochronnych, wprowadzono bezkontaktowy obieg dokumentów poprzez pozostawianie ich w wyznaczonych miejscach w budynkach, wprowadzono pracę zdalną dla pracowników, którzy mają taką techniczną możliwość oraz rozgrupowano kluczową kadrę ruchową po szatniach. Harmonogram wejść i wyjść z i do szatni hakowych funkcjonuje już w Chabielicach. Pracownicy są proszeni o przestrzeganie norm czasowych wyznaczonych w harmonogramie.

- Dzięki wprowadzonym działaniom ruch zakładu górniczego oraz dostawy węgla do Elektrowni nie są zagrożone - pisze w komunikacie Dariusz Grzesista. - Służby TZ opracowały plan zachowania ciągłości działania w przypadku absencji znacznej części kluczowej załogi - dodaje dyrektor kopalni Bełchatów

Ponadto w komunikacie można przeczytać, że dyrekcja kopalni jest w ciągłym kontakcie z przedstawicielami związków zawodowych po to, aby każda sugestia ze strony społecznej mogła być rozważona i w miarę możliwości wprowadzona.

- Dziękujemy za dotychczasową współpracę i samodyscyplinę. Prosimy o przestrzeganie podejmowanych działań profilaktycznych. Liczymy na dalszą owocną współpracę dla dobra Kopalni i wszystkich naszych Pracowników - napisał dyrektor kopalni Dariusz Grzesista.

Najnowszy raport dot. koronawirusa w naszym regionie można znaleźć TUTAJ

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto