Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kolejny raz bełchatowski samorząd obradował korespondencyjnie

Redakcja
Czwartkowa XXI Sesja Rady Miejskiej, ze względu na epidemię koronawirusa, podobnie jak kwietniowe, odbyła się w sposób korespondencyjny.

W Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu z radnych obecny był tylko przewodniczący Piotr Wysocki. W dniu obrad wszyscy rajcy otrzymali karty do głosowania, które po wypełnieniu zostały dostarczone do urzędu miasta przez strażników miejskich. Następnie prowadzący obrady wyczytywał każdą uchwałę i to, jak głosowali poszczególni członkowie rady.

W porządku obrad znalazły się projekty trzech uchwał, z których dwie odnosiły się do finansów miasta - radni zdecydowali o zmianach w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Trzecia uchwała, która podjęta została jednogłośnie, dotyczyła porozumienia z powiatem w sprawie remontu ulicy Zamoście. Inwestycja, na realizację, której miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, oprócz rozbudowy ulicy na odcinku od Al. Jana Pawła II do przejazdu, obejmie także: odwodnienie, budowę oświetlenia oraz przebudowę samego przejazdu kolejowo – drogowego linii Piotrków Trybunalski – Zarzecze. Zawarcie wspomnianego porozumienia pozwoli na ogłoszenie przez miasto postępowania przetargowego.

Radni zapoznali się także raportem z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ze sprawozdaniem z ubiegłorocznej współpracy z organizacjami pozarządowymi w Bełchatowie. W 2019 roku w ramach ogłoszonych konkursów miejskie wsparcie otrzymały 54 organizacje i podmioty, które zrealizowały w sumie 122 projekty w różnych obszarach. Łącznie dotacje dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których jest mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, opiewają na kwotę 2 mln 744 zł.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto