Bełchatowianie awansowali na szczyt i jadą do stolicy

Dariusz Kuczmera
Sebastian Olszar nie bał się ostrej walki, strzelił gola, ale to za mało na drużynę PGE GKS fot. Dariusz Śmigielski
Tylko dwie drużyny ekstraklasy wygrały przed swoją publicznością dwa mecze. I obie plasują się na czele tabeli.

To lider Polonia Warszawa i po wygranej nad Ruchem PGE GKS Bełchatów. Już w piątek o godz. 20 drużynę trenera Macieja Bartoszka czeka kolejny ważny mecz, zasługujący na miano szlagieru. PGE GKS zagra z Legią w Warszawie!

Zespół z Chorzowa przyjechał do Bełchatowa opromieniony wygraną nad Wisłą Kraków. Chorzowianie wyszli nawet w takim samym składzie.

- Mecz z Wisłą przeszedł już do historii, a trzeba tworzyć nową - mówił przed meczem trener Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik, chcąc zmobilizować swoich piłkarzy do skutecznej walki z Bełchatowem.

Maciej Bartoszek, szkoleniowiec PGE GKS doceniał poprzedni sukces chorzowian. Przeanalizowano dokładnie grę Ruchu, wykorzystano doświadczenie Grzegorza Barana, który przecież do Bełchatowa trafił z drużyny niebieskich. - Nie męczyliśmy Grzegorza, ale przekazał nam kilka wskazówek - mówił Bartoszek.

To procentowało i mecz zakończył się cenną wygraną.

Po zwycięskim meczu szkoleniowiec bełchatowian chwalił swoich podopiecznych.

- Jestem zadowolony, bo zawodnicy konsekwentnie realizowani przedmeczowa założenia taktyczne - mówił trener Maciej Bartoszek. - Wciągaliśmy rywala na naszą połowę i przeprowadzaliśmy szybkie kontry. Taki styl gry dał nam dwubramkowe prowadzenie. W przerwie zdawaliśmy sobie sprawę, że jeszcze nie wygraliśmy. Uczulałem zawodników, że to jeszcze nie jest koniec meczu. Niestety, szybko straciliśmy pierwszą bramkę, bo za bardzo się cofnęliśmy. Później Ruch wyrównał na 2:2, ale chwała chłopakom, bo potrafili się jeszcze zmobilizować i ostatecznie strzelić zwycięskiego gola na wagę kompletu punktów.

Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów: - Moim zdaniem na pierwszą połowę meczu w ogóle nie wyszliśmy. Nie potrafiliśmy bowiem wejść w meczowy rytm. Nic nam się nie udawało. Zaczęliśmy grać dopiero po zmianie stron. Doprowadziliśmy do wyrównania, ale otrzymaliśmy jeszcze jeden cios. Popełniliśmy zbyt wiele błędów. Spotkanie było bardzo atrakcyjne dla kibiców z powodu pięciu bramek i wielu świetnych sytuacji.

Bełchatowskich kibiców cieszy jeszcze fakt, że pomocnik PGE GKS Mateusz Cetnarski otrzymał powołanie do 18-osobowej reprezentacji Polski U-21. Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 7 września. Związane jest z dwoma eliminacyjnymi meczami do młodzieżowych mistrzostw Europy: Finlandia - Polska (Pori, 3 września) oraz Polska - Hiszpania (Grodzisk Wielkopolski, 7 września).