Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
osiedla: Brzezinka, Czechowice, Kopernik, Łabędy, Wojska Polskiego
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Adam Marek Michczyński
1 475
(8,54%)
-
3
Violetta Barbara Kuźnik
405
(2,35%)
-
5
Andrzej Adam Korolewicz
334
(1,93%)
-
4
Katarzyna Jadwiga Stanienda-Pilecki
166
(0,96%)
-
7
Aneta Beata Tyrcz
161
(0,93%)
-
6
Piotr Stanisław Caban
155
(0,90%)
-
8
Marek Korus
341
(1,98%)
-
2
Zdzisław Goliszewski
849
(4,92%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
3
Paweł Łysiuk
52
(0,30%)
-
8
Grzegorz Romaniec
54
(0,31%)
-
7
Monika Anna Starzomska
41
(0,24%)
-
1
Tomasz Jan Sieradzki
379
(2,20%)
-
6
Jarosław Józef Płowiec
27
(0,16%)
-
4
Izabela Anna Wieczorek
80
(0,46%)
-
2
Justyna Fijałkowska
170
(0,98%)
-
5
Dawid Piotr Jasiński
161
(0,93%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
8
Mirosław Stanisław Kierych
48
(0,28%)
-
2
Elżbieta Helena Furtak
138
(0,80%)
-
4
Daniel Piotr Gorlicki
56
(0,32%)
-
3
Dariusz Bernard Frankowski
56
(0,32%)
-
5
Jessica Dominika Hodura
39
(0,23%)
-
6
Beata Kochańska
54
(0,31%)
-
1
Bernard Jan Fic
578
(3,35%)
-
7
Iwona Ernst-Tworek
20
(0,12%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA
-
4
Zbigniew Andrzej Grzyb
713
(4,13%)
-
1
Krystyna Wacława Sowa
3 586
(20,77%)
-
2
Grażyna Oleńka Walter-Łukowicz
823
(4,77%)
-
3
Jacek Andrzej Trochimowicz
1 067
(6,18%)
-
8
Iwona Drozd
345
(2,00%)
-
6
Aleksandra Maria Wachtarczyk-Wielkopolan
163
(0,94%)
-
7
Andrzej Bolesław Chodorowski
572
(3,31%)
-
5
Krzysztof Paweł Czapla
473
(2,74%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Henryk Józef Woźniak
411
(2,38%)
-
2
Przemysław Jarosław Szczukiewicz
334
(1,93%)
-
1
Ewa Maria Potocka
1 665
(9,64%)
-
3
Andrzej Jan Grabowski
366
(2,12%)
-
7
Ewa Urszula Bilewska-Włoch
88
(0,51%)
-
4
Monika Ewa Wszołek
402
(2,33%)
-
8
Maciej Ryszard Mizerski
192
(1,11%)
-
6
Anna Kurzaj
225
(1,30%)
Okręg 2
osiedla: Obrońców Pokoju, Szobiszowice, Śródmieście, Zatorze, Żerniki
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Tomasz Tadeusz Tylutko
1 769
(8,97%)
-
3
Adam Majgier
699
(3,55%)
-
2
Elżbieta Izabela Kogowska-Piasecka
657
(3,33%)
-
5
Zofia Magdalena Trzeszkowska-Nowak
682
(3,46%)
-
4
Bogusław Władysław Superat
265
(1,34%)
-
6
Jacek Witold Chadalski
192
(0,97%)
-
7
Teresa Drzazga
111
(0,56%)
-
9
Bartosz Marek Rybczak
278
(1,41%)
-
8
Ligia Danuta Mercik
79
(0,40%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
7
Iwona Ewa Kamińska
84
(0,43%)
-
3
Beata Iwona Keller-Gosiewska
34
(0,17%)
-
8
Michał Aleksander Palatyński
25
(0,13%)
-
1
Jakub Nieckarz
377
(1,91%)
-
5
Bożena Grażyna Kamińska-Truś
45
(0,23%)
-
2
Mirosława Teresa Sander
113
(0,57%)
-
4
Rafał Paweł Mielnik
102
(0,52%)
-
9
Tomasz Mateusz Jarząb
78
(0,40%)
-
6
Sebastian Ryszard Ledwig
87
(0,44%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Marcin Michał Guś
108
(0,55%)
-
1
Patryk Dominik Hodura
295
(1,50%)
-
2
Wojciech Szymon Czapla
147
(0,75%)
-
4
Aleksandra Anna Janik
138
(0,70%)
-
7
Ewa Barbara Skwarek
21
(0,11%)
-
5
Mariusz Damian Klepek
39
(0,20%)
-
6
Monika Anna Wrzos
46
(0,23%)
-
9
Anna Maria Gorlicka
43
(0,22%)
-
8
Beata Iwona Harasim
56
(0,28%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA
-
2
Adam Marian Neumann
1 124
(5,70%)
-
1
Zygmunt Mieczysław Frankiewicz
3 831
(19,43%)
-
6
Małgorzata Jadwiga Konior
169
(0,86%)
-
4
Michał Adam Jaśniok
856
(4,34%)
-
3
Magdalena Gabriela Budny
628
(3,19%)
-
5
Krzysztof Robert Kleczka
1 239
(6,28%)
-
7
Katarzyna Anna Wakuła
207
(1,05%)
-
9
Aleksandra Ewa Szyszka
290
(1,47%)
-
8
Piotr Henryk Gogoliński
258
(1,31%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Zbigniew Jacek Wygoda
1 529
(7,75%)
-
8
Grzegorz Robert Jasik
435
(2,21%)
-
2
Andrzej Wacław Karbownik
736
(3,73%)
-
4
Andrzej Stanisław Zarzycki
238
(1,21%)
-
3
Joanna Karweta
451
(2,29%)
-
5
Leszek Curyło
821
(4,16%)
-
6
Anita Sonia Rogalska
279
(1,42%)
-
7
Danuta Czesława Betlejewska-Szymczak
56
(0,28%)
Okręg 3
osiedla: Baildona, Ligota Zabrska, Politechnika, Sośnica
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Justyna Agnieszka Maziuk
157
(1,39%)
-
5
Gabriel Jan Bodzioch
738
(6,52%)
-
1
Ryszard Stanisław Buczek
1 424
(12,58%)
-
2
Petros Tovmasyan
570
(5,03%)
-
3
Rozalia Kopij
132
(1,17%)
-
4
Wiesław Grzęda
255
(2,25%)
-
7
Anna Alicja Kocyan
114
(1,01%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
2
Ewa Helena Chwedoruk
133
(1,17%)
-
4
Aleksandra Grażyna Wiśniewska
61
(0,54%)
-
3
Piotr Michał Wieczorek
132
(1,17%)
-
1
Mirosław Wiesław Sternik
193
(1,70%)
-
6
Zenon Sadowski
50
(0,44%)
-
5
Anna Maria Grabias
74
(0,65%)
-
7
Agnieszka Monika Róg-Sołtysiak
114
(1,01%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
5
Jarosław Konrad Pozowski
7
(0,06%)
-
4
Krystian Michał Malcherek
34
(0,30%)
-
6
Jolanta Krystyna Ogaza
54
(0,48%)
-
2
Adrian Patryk Maciaszek
149
(1,32%)
-
1
Natalia Sylwia Lembas-Czuba
262
(2,31%)
-
3
Dariusz Piotr Repetyński
42
(0,37%)
-
7
Marta Anna Jaśniewicz-Kowalska
24
(0,21%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA
-
2
Karolina Anna Bielecka
637
(5,63%)
-
1
Marek Jan Pszonak
1 366
(12,07%)
-
6
Marcin Michał Kiełpiński
808
(7,14%)
-
3
Jadwiga Irena Świerczyńska
256
(2,26%)
-
4
Marcin Grabiec
625
(5,52%)
-
7
Barbara Krystyna Henne
201
(1,78%)
-
5
Marcin Andrzej Włodarczyk
198
(1,75%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
3
Józef Sadowski
624
(5,51%)
-
6
Zofia Grażyna Churska
55
(0,49%)
-
4
Michał Piotr Stawowiak
71
(0,63%)
-
1
Agnieszka Urszula Filipkowska
961
(8,49%)
-
5
Wojciech Marek Winiarski
221
(1,95%)
-
7
Marcin Tomasz Unold
71
(0,63%)
-
2
Urszula Maria Więckowska
509
(4,50%)
Okręg 4
osiedla: Bojków, Ostropa, Sikornik, Stare Gliwice, Trynek, Wilcze Gardło, Wójtowa Wieś.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Łukasz Chmielewski
2 419
(11,67%)
-
2
Krzysztof Paweł Procel
592
(2,86%)
-
3
Danuta Zofia Gąsior
424
(2,04%)
-
4
Janusz Krzysztof Żak
224
(1,08%)
-
7
Wojciech Nowakowski
114
(0,55%)
-
5
Ilona Danuta Nawara-Malik
573
(2,76%)
-
6
Robert Łukasz Kłosowski
203
(0,98%)
-
8
Elżbieta Maria Kotlarska
121
(0,58%)
-
9
Agnieszka Sadowniczyk
178
(0,86%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Damian Piotr Sifczyk
608
(2,93%)
-
9
Mariusz Błażej Pruszko
77
(0,37%)
-
3
Anna Maria Urbańska
166
(0,80%)
-
5
Anna Maria Gala
63
(0,30%)
-
4
Paweł Krzysztof Pilarski
113
(0,54%)
-
7
Katarzyna Anna Smyczek
56
(0,27%)
-
6
Krzysztof Aleksander Werner
51
(0,25%)
-
8
Monika Kula
91
(0,44%)
-
2
Mariusz Grzegorz Ważny
176
(0,85%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
4
Michał Paweł Fic
130
(0,63%)
-
2
Daniel Krzysztof Pietrynek
326
(1,57%)
-
6
Jacek Piotr Nowak
32
(0,15%)
-
1
Małgorzata Popińska
766
(3,69%)
-
3
Stefan Piotr Żeromski
182
(0,88%)
-
5
Janusz Józef Drużbański
24
(0,12%)
-
7
Barbara Maria Kuzia-Widera
38
(0,18%)
-
8
Anna Danuta Kaczmar
65
(0,31%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA
-
5
Aleksandra Justyna Sowa-Moreń
707
(3,41%)
-
2
Piotr Gerard Wieczorek
930
(4,49%)
-
9
Jarosław Tomasz Wypych
718
(3,46%)
-
3
Stanisław Józef Kubit
829
(4,00%)
-
1
Tadeusz Olejnik
1 434
(6,92%)
-
8
Małgorzata Danuta Hutnikiewicz
530
(2,56%)
-
4
Paweł Bronisław Wróblewski
1 384
(6,67%)
-
6
Jolanta Bożena Białek-Kaleta
558
(2,69%)
-
7
Jolanta Maria Winkler
463
(2,23%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
6
Beata Kaniowska
237
(1,14%)
-
2
Katarzyna Bogna Kuczyńska-Budka
2 516
(12,13%)
-
4
Aleksandra Barbara Żółtowska-Ostroszczyk
304
(1,47%)
-
1
Janusz Kazimierz Szymanowski
1 314
(6,34%)
-
3
Tomasz Ryszard Łobodziński
274
(1,32%)
-
5
Jarosław Andrzej Kądzielewski
276
(1,33%)
-
7
Jan Alojzy Eichhof
200
(0,96%)
-
9
Jerzy Wasik
115
(0,55%)
-
8
Aleksandra Danuta Witek
134
(0,65%)