Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bełchatowie mężczyzna groził, że popełni samobójstwo, do akcji wkroczył policyjny negocjator. Akcja służb trwała kilka godzin

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Przez kilka godzin policyjni negocjatorzy, pozostali policjanci i strażacy prowadzili akcję, by uratować młodego mężczyznę, który groził, że popełni samobójstwo

Mężczyzna w Bełchatowie groził, że popełni samobójstwo

Sytuacja, w której zagrożone było zdrowie i życie 26-letniego mężczyzny, była poważna, na szczęście mundurowym udało się po kilku godzinach ją opanować.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 lutego w godzinach popołudniowych. Dyżurny policji otrzymał wówczas informację, że życie mężczyzny może być zagrożone. Jak przekazali zgłaszający, 26-latek zamknął się w mieszkaniu na 10 piętrze bloku. Mimo próśb rodziny, nie chciał otworzyć drzwi i groził, że targnie się na swoje życie.

- W takich sytuacjach policjanci zawsze działają błyskawicznie i zdecydowanie, ponieważ ochrona życia i zdrowia ludzkiego jest najważniejsza - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. - Na miejscu oprócz policjantów błyskawicznie pojawili się również funkcjonariusz państwowej straży pożarnej.

Mimo próśb, mężczyzna nadal nie otwierał drzwi, nie chciał rozmawiać, nadal groził, że targnie się na życie. Wówczas do akcji wkroczyli policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Ostatecznie, po kilku godzinach akcji, mężczyzna otworzył drzwi i trafił pod opieką lekarzy, którzy zdecydowali o zabraniu go do bełchatowskiego szpitala.

Ważna jest reakcja rodziny i sąsiadów

Jak mówią policjanci, każdy sygnał o potrzebie pomocy osobie, która przechodzi trudną sytuację, co może powodować zagrożenie dla jej zdrowia i życia, jest przez nich traktowany priorytetowo.

- W takich sytuacjach bardzo ważna jest także pomoc i reakcja rodziny, sąsiadów, którzy nie mogą lekceważyć sygnałów świadczących o tym, że ktoś z otoczenia znajduje się w kryzysie emocjonalnym, który w konsekwencji może powodować zagrożenie dla jego życia i zdrowia - dodaje nadkom. Iwona Kaszewska. - Szybkie powiadomienie służb daje szansę na skuteczną pomoc.

Przypomina, że osoba w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy zupełnie anonimowo, choćby poprzez kontakt telefoniczny ze specjalistami na różnych infoliniach np. w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym telefonie zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto