Kolejne halowe występy lekkoatletów BKL i UKS "Czempion" w Spale

Z tygodnia na tydzień forma lekkoatletów z Bełchatowa jest na coraz wyższym poziomie UKS "Czempion" Bełchatów
Przedstawiciele Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" Bełchatów startowali w pierwszej odsłonie Halowego Sprawdzianu Kontrolnego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki organizowanego przez Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

10 reprezentantów BKL pojechało na kontrolne zmagania

Do spalskiej hali na 1. Halowy Sprawdzian Kontrolny udało się dziewięciu zawodników i jedna zawodniczka BKL. Podopieczni trenera Łukasza Mantyka spisali się całkiem nieźle.

W pierwszym z siedmiu biegów na dystansie 60 metrów Szymon Woźniak zajął 5. miejsce z czasem 7,20s. W trzeciej grupie drugi był Mateusz Górny z rezultatem 6,93s, a 4. pozycję zajął Filip Chrosta z czasem 7,11s. W szóstym biegu wystartował Damian Górny, który ukończył na 3. lokacie z czasem 7,50s oraz Bartosz Kacprzyk, który uplasował się na 5. miejscu z wynikiem 7,60s. W ostatnim biegu na 3. miejscu znalazł się najmłodszy spośród wszystkich bełchatowian biegających na 60 metrów Dawid Danielczyk, który uzyskał czas 7,47s.

W rywalizacji biegowej na dystansie 200 metrów w siódmej grupie na 4. miejscu dobiegł Dawid Tatara z rezultatem 24,15s.

W biegu na dystansie 60 metrów przez płotki w kategorii wiekowej U-20 zwyciężył Oskar Łucki. 19-letni zawodnik uzyskał wynik 8,38s i bez przeszkód zakwalifikował się do finału, gdzie poprawił czas na 8,32s i również nie miał sobie równych, zwyciężając.

Jeśli chodzi o skok w dal mężczyzn, to w finale Jakub Bracki zajął ostatnie 9. miejsce z wynikiem 5,12m.

W rywalizacji kobiet do lat 18 na dystansie 60 metrów w czwartym biegu eliminacyjnym wystartowała Natalia Wójcik, która zajęła 2. miejsce i z wynikiem 7,89, co było wyrównaniem jej "życiówki" awansowała do finału. Tam bełchatowianka poprawiła rezultat na 7,83s i wygrała.

Do zmagań przystąpili też lekkoatleci trenera Dariusza Rybarczyka

W rywalizacji mężczyzn Mateusz Markowiak w piątym biegu zajął 4. miejsce z czasem 2:04,38s.

W finale pchnięcia kulą o masie 5 kg, w kategorii wiekowej do lat 18 wystartował Wiktor Kuciński, który uplasował się na 11. miejscu z rezultatem 8,75m.

Anna Olczyk to z kolei zawodniczka, która w finale biegu kobiet na dysstanie 60 metrów zajęła 2. miejsce z czasem 8,09s.

W eliminacyjnych biegach na dystansie 60 metrów kobiet Zuzanna Mielczarek w czwartej grupie zajęła 6. miejsce i nie awansowała z czasem 8,94s, a z kolei Anna Olczyk w siódmym biegu pobiła rekord życiowy na 8,24s i wygrała, awansując do finału, gdzie uzyskała jeszcze lepszy rezultat 8,09s i wywalczyła 2. pozycję.

W zmaganiach kobiet na dystansie 200 metrów Julia Jończyk w czwartym biegu zajęła 4. miejsce z czasem 26,89s., a w jedenastej grupie Barbara Haładaj z rekordem życiowym 28,77s zajęła 3. lokatę.

Na dystansie 400 metrów kobiet Martia Dybalak w piątym biegu wygrała z czasem 01:01,07s, a w dziesiątej grupie 3. miejsce należało do Martyny Mielczarek, który osiągnęła wynik 01:05,16s.

W rywalizacji pchnięcia kulą o masie 3 kg w kategorii wiekowej do lat 18 kobiet Zuzanna Mielczarek z wynikiem 8,09m zajęła w finale 8. miejsce.

W finałowych zmaganiach skoku wzwyż 7. miejsce zajęła 16-letnia Julia Grochulska, która osiągnęła wynik 1,58m.