Wewnętrzne granie pierwszej drużyny GKS z rezerwami i remis z trzecioligowcem [FOTO]

Adam Kieruzel
W jednym z sobotnich sparingów dwa gole strzelił testowany w ekipie GKS Bełchatów napastnik Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Za drużyną pierwszoligowego GKS Bełchatów kolejne mecze kontrolne. Tym razem podopieczni trenera Marcina Węglewskiego wygrali z rezerwami 4:1 (2:1), a z kolei z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowieckie padł bezbramkowy remis.

Wewnętrzne granie pierwszej drużyny z rezerwami

W sobotnie przedpołudnie jako pierwsi na boisko treningowe nr 1 ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu wybiegli zawodnicy pierwszego zespołu GKS Bełchatów oraz ekipa rezerw „Brunatnych” występująca na co dzień na poziomie klasy okręgowej.

Od początku atakowali pierwszoligowcy, a dokładnie Filip Laskowski, który sprawdził dyspozycję Leonida Otczenaszenko. Chwilę później Ukrainiec został pokonany przez Dawidę Flaszkę, który celnie główkował po zagraniu Arkadiusz Najemskiego. Dziesięć minut później odpowiedzieli zawodnicy drugiej drużyny, a dokładnie Bartłomiej Trzeboński, którego próbę wybronił Daniel Niźnik. W 25. minucie gry centrował Szymon Łapiński, a Flaszka na wślizgu uderzył obok bramki. Cztery minuty później strzał oddał Stanisław Wenus, a Najemski niefortunnie interweniował i zrobiło się 1:1 po samobójczym trafieniu pomocnika GKS. W 42. minucie akcję skutecznie rozegrali dwaj środkowi obrońcy pierwszej drużyny. Z rzutu rożnego zacentrował Mariusz Magiera, którego dobre zagranie głową do bramki kierował Kajetan Kunka.

W drugiej części meczu padły dwa gole i oba dla pierwszego zespołu GKS Bełchatów. Autorami tych trafień był testowany napastnik. Przy obu golach z lewej strony boiska dośrodkowywał Jakub Staszak. Ponadto warto odnotować obronę Daniela Niźnika po strzale Łukasza Wrońskiego oraz uderzenie głową Dawida Flaszki, które odbiło się od słupka.

I mecz towarzyski
GKS Bełchatów – GKS II Bełchatów 4:1 (2:1)

1:0 – Dawid Flaszka 11’
1:1 – Arkadiusz Najemski 29’ (sam.)
2:1 – Kajetan Kunka 42’
3:1 – zawodnik testowany 50’
4:1 – zawodnik testowany 75’

GKS: Daniel Niźnik (46’ Leonid Otczenaszenko) – Kamil Mizera, Kajetan Kunka (46’ zawodnik testowany), Mariusz Magiera, Jakub Staszak – Filip Laskowski, Arkadiusz Najemski, Mikołaj Grzelak, Łukasz Wroński, Szymon Łapiński – Dawid Flaszka

GKS II: Leonid Otczenaszenko (46’ Daniel Niźnik, 76’ Mateusz Wolankiewicz) – Norbert Stefaniak (46’ Sebastian Ochocki), Stanisław Wenus (46’ Michał Ciołkowski), Hubert Jakubiec (46’ Jarosław Trzeboński), Bartosz Kołodziejczyk (67’ Oskar Przywara), Jeremiasz Góralczyk (46’ Wiktor Korpas, 67’ Kacper Konstańczuk), Oskar Przywara (46’ Natan Bujak), Damian Michalak (46’ Konrad Matuszewski), Jakub Miarka (67’ Jeremiasz Góralczyk), Bartłomiej Trzeboński (46’ Mateusz Kaflowski), Kacper Sionkowski (67’ Bartłomiej Trzeboński)

Bezbramkowy remis z trzecioligowcem

Chwilę potem bełchatowianie rozegrali drugi mecz towarzyski. Rywalem był trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek meczu należał do gości, ale nie miało to wpływu na zbyt duże zagrożenie bramki strzeżonej przez Niźnika. Dopiero w 18. minucie celnie uderzył Patryk Winsztal, ale piłka trafiła prosto w ręce bramkarza. W 32. minucie centrował Jakub Bator, a akcję próbował wykończyć znów Winsztal, który uderzył prosto w golkipera. Do końca pierwszej połowy kilka okazji mieli jeszcze goście z Nowego Dworu Mazowieckiego, ale nie wykorzystali swoich szans.

Po przerwie obie strony nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jedyne zagrożenie spowodował ponownie Winsztal, którego próba z rzutu wolnego została wybita przez bramkarza Świtu.

Dotychczas GKS Bełchatów w meczach towarzyskich zremisował z drugoligową Skrą Częstochowa 2:1, wygrał z trzecioligową Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:1, pokonał trzecioligową Wartę Sieradz 4:0 i uległ trzecioligowemu RKS Radomsko 1:4.

Już za tydzień bełchatowianie zagrają kolejny mecz towarzyski na swoim terenie. Przeciwnikiem „Brunatnych” będzie ligowy rywal Radomiak Radom.