Historyczny sukces UKS "Czempion" Bełchatów w finałach Czwartków Lekkoatletycznych [FOTO]

Lekkoatleci z Bełchatowa zaprezentowali w Łodzi wysoką formę
Lekkoatleci z Bełchatowa zaprezentowali w Łodzi wysoką formę UKS Czempion Bełchatów / Facebook
Jeden złoty i trzy srebrne medale przywieźli przedstawiciele UKS "Czempion" z Łodzi, gdzie osiągnęli najlepszy wynik w historii Bełchatowa w finałach 26. Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 11 podopiecznych trenera Dariusza Rybarczyka.

Kolejny start młodych lekkoatletów z Bełchatowa i kolejne zdobycze medalowe

Młodzież trenująca pod okiem Dariusza Rybarczyka w Uczniowskim Klubie Sportowym "Czempion" Bełchatów pojechała do Łodzi na finały 26. Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych po bardzo udanych zawodach w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego i Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym Beskidianathletic w Bielsku-Białej (pisaliśmy o tych sukcesach TUTAJ).

W ciągu kilkunastu minut przedstawicielki bełchatowskiego UKS "Czempion" w trzech biegach zdobyły trzy medale. Łącznie do Bełchatowa lekkoatleci wrócili z czterema krążkami. Jest to dla Bełchatowa historyczny wynik w tego rodzaju zmaganiach.

Złoty medal w biegu na 60 metrów w kategorii klas szóstych (rocznik 2007) zdobyła Małgorzata Domagała, która wyglądała na najbardziej zadowoloną ze swojego sukcesu. Młoda biegaczka uzyskała czas 8,13s.

W tej samej kategorii wiekowej, ale na dystansie 300 metrów startowała Anna Olczyk, która zdobyła srebrny krążek z rekordem życiowym 42,76s.

Amelia Zochniak rywalizowała z kolei w biegu na dystansie 600 metrów, gdzie na metę wbiegła jako druga z czasem 1:40,21s.

W kategorii chłopców urodzonych w 2008 roku srebrny medal w skoku wzwyż wywalczył Mateusz Wośko z rezultatem 145 centymetrów.

Ponadto startowali też:

Hanna Nowicka - 6. miejsce w skoku wzwyż (1,35m)
Jerzy Jurczak - 7. miejsce w skoku w dal (4,78m)
Szymon Kleczyk - 8. miejsce w biegu na 1000 metrów (3:17,01s)
Filip Tłoczek - 10. miejsce w skoku wzwyż (1,30m)
Maksymilian Paradecki - 12. miejsce w biegu na 1000 metrów (3:39,82s)
Barbara Haładaj - 14. miejsce w biegu na 600 metrów (1:51,66s)
Kinga Paradecka - 25. miejsce w biegu na 600 metrów (2:15,57s)

W rywalizacji medalowej reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" Bełchatów uplasowała się na 10. miejscu.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również