Bełchatów. 15 medali lekkoatletów UKS "Czempion" w Bielsku-Białej i Łodzi

Adam Kieruzel
Lekkoatleci z Bełchatowa znów osiągali "życiówki" i zajmowali miejsca na podium
Lekkoatleci z Bełchatowa znów osiągali "życiówki" i zajmowali miejsca na podium UKS "Czempion" Bełchatów
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" Bełchatów w ostatnim czasie odnotowali dwa bardzo udane starty. Łącznie młodzi lekkoatleci zdobyli aż 15 medali.

Kolejne starty Czempionów zakończone sukcesem

Podopieczni Dariusza Rybarczyka z UKS "Czempion" Bełchatów najpierw rywalizowali w 19. Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym Beskidianathletic, który odbył się w Bielsku-Białej.

Młodzi bełchatowianie łącznie zdobyli 11 krążków (2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe).

Najlepiej spisała się Maria Kołodziejczuk w kategorii wiekowej U-18, która wygrała w biegu na 400 metrów przez płotki z rekordem życiowym 01:04,59s, co dało jej szósty rezultat w Polsce.

Również dobry start odnotowała Amelia Zochniak, która wygrała bieg na 300 metrów w kat. wiekowej U-14 z "życiówką" 42,28s. Był to również pierwszy wynik w kraju.

Anna Olczyk w kat. wiekowej U-14 zajęła drugie miejsce w biegu na 60 metrów z wynikiem 7,90s, który był rekordem życiowym. Ponadto w rywalizacji na dystansie 200 metrów Olczyk zajęła 14. pozycję w kategorii open.

W biegu na 600 metrów w kategorii wiekowej U-16 drugą pozycję i rekord życiowy 1:30,90s ustanowił Mateusz Markowiak.

Zuzanna Mielczarek w kategorii wiekowej U-16 osiągnęła w skoku w dal wynik 4,94m co dało jej drugie miejsce. W biegu na 80 metrów przez płotki Mielczarek osiągnęła czas 12,49s.

Bieg na 600 metrów w kategorii wiekowej U-16 na drugim miejscu ukończyła Oliwia Malinowska z wynikiem 1:46,78s.

Dobrze spisała się też sztafeta 4x100 metrów, która była druga z czasem 51,02s. Startowały w niej: Maria Kołodziejczuk, Amelia Zochniak, Anna Olczyk i Martia Dybalak.

Na trzecim miejscu zawody skoku wzwyż ukończyła Julia Grochulska, która osiągnęła wynik 155cm w kategorii wiekowej U-16. Ta zawodniczka była czwarta w wieloskoku z wynikiem 9,27m.

W biegu na 300 metrów kategorii wiekowej U-14 trzecie miejsce zajęła Małgorzata Domagała z czasem 43,96s.

Szymon Kleczyk w kategorii wiekowej U-14 zajął trzecie miejsce w biegu na 1000 metrów z rekordem życiowym 3:13,78s.

Na dystansie 300 metrów w kategorii wiekowej U-16 Julia Jończyk zajęła trzecie miejsce z "życiówką" 43,95s.

Martyna Mielczarek w kategorii wiekowej U-16 w biegu na dystansie 80 metrów przez płotki uzyskała czas 12,49s, a z kolei w biegu na 100 metrów z wynikiem 13,10 uplasowała się na szóstej pozycji.

Marita Dybalak w biegu na 400 metrów w kategorii wiekowej U-18 uzyskała wynik 01:01,40s i zajęła czwartą pozycję.

Mateusz Wośko był piąty w skoku w dal w kategorii wiekowej U-14 z wynikiem 4,57m. Z kolei w biegu na dystansie 60 metrów Wośko był ósmy z rekordem życiowym 8,61s.

"Życiówkę" 12,75s. i 18. miejsce w kategorii wiekowej U-16 uzyskał Dominik Kusy.

Wiktoria Posmyk w kategorii wiekowej U-18 zajęła 24. miejsce z czasem 30,50s.

Cztery medale UKS "Czempion" w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego

Lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" Bełchatów mają też za sobą udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U-16, gdzie osiągnęli cztery medale (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy).

Złoty medal zdobyła sztafeta 4x100 metrów dziewczą™, która uzyskała czas 51,86s, co w przełożeniu daje obecnie piąty wynik w Polsce. W składzie znalazły się: Julia Grochulska, Zuzanna Mielczarek, Martyna Mielczarek i Julia Jończyk.

Indywidualnie bardzo dobry start odnotowała Martyna Melczarek, która wygrała w biegu na 200 metrów przez płotki z wynikiem życiowym 30,51s. To pozwoliło zawodniczce awansować na 7. miejsce w ogólnopolskim rankingu statystycznym.

Srebro w skoku wzwyż wywalczyła Julia Grochulska z wynikiem 152cm.

Brązowy krążek zdobyła Zuzanna Mielczarek z rezultatem w skoku w dal 4,71m.

Julia Jończyk nie zdobyła medalu, a w finale biegu na 100 metrów zajęła 7. pozycję z czasem 13,67s.