Zwycięstwo Omegi w Sulejowie oraz bezbramkowe starcie Włókniarza z Orłem

Włókniarz Zelów we wtorek, 3 listopada rozegra zaległy mecz 15. kolejki w Poddębicach z tamtejszymi Termami Ner Adam Kieruzel
Drużyny z powiatu bełchatowskiego występujące na co dzień w IV lidze grupie łódzkiej rozegrały kolejne spotkania. Omega Kleszczów wygrała na wyjeździe ze Skalnikiem Sulejów 2:1 (1:0) po bramkach braci Kowalskich. Z kolei Włókniarz Zelów bezbramkowo zremisował w Nieborowie z tamtejszym Orłem.

Kolejny mecz Omegi ze zdobyczą punktową

Ekipa Omegi Kleszczów w ostatnich tygodniach odnotowuje wzrost formy. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Jacka Berensztajna rywalizowała w Sulejowie ze Skalnikiem, który jest beniaminkiem czwartoligowych rozgrywek.

W pierwszej połowie skuteczniejsza była drużyna gości, która zdobyła bramkę w 23. minucie gry. Do siatki na 1:0 trafił Paweł Kowalski i do przerwy ten wynik się nie zmienił.

Ciekawie było sześć minut po zmianie stron. Wyrównującego gola zdobył wówczas Łukasz Smolarczyk, ale dwie minuty później rzut karny wykorzystał drugi z braci Kowalskich, Krzysztof i rezultat 2:1 dla Omegi Kleszczów utrzymał się już do ostatniego gwizdka arbitra.

Dzięki tej wygranej "Omeżka" awansowała na 8. pozycję w tabeli, gdzie ma na koncie 25 punktów po 16. kolejkach. Bilans bramkowy kleszczowian to 35 bramek zdobytych i 22 gole stracone.

W najbliższej serii gier podopieczni Jacka Berensztajna będą rywalizować na swoim terenie z Jutrzenką Drzewce, która zajmuje 17. lokatę i w ostatnich czterech meczach nie zdobyła ani jednego punktu strzelając 2 gole i tracąc ich aż 15. Wydaje się, że trzy punkty w tym spotkaniu powinny być dla Omegi formalnością. Początek tego starcia w sobotę, 7 listopada o godz. 13.

16. kolejka IV ligi grupy łódzkiej
Skalnik Sulejów - Omega Kleszczów 1:2 (0:1)

0:1 - Paweł Kowalski 23'
1:1 - Łukasz Smolarczyk 51'
1:2 - Krzysztof Kowalski 53' (k)

Skalnik: Dawid Markiewicz - Jakub Dąbrowski (88' Mateusz Nojek), Dominik Jęcek, Damian Gul, Marcel Gajzler (58' Adam Jarzyński), Łukasz Smolarczyk, Dariusz Dutkiewicz (75' Wiktor Malarz), Bartłomiej Madej (75' Bartosz Marchewka), Mateusz Krasoń (58' Krzysztof Łukasik) , Arkadiusz Noga, Michał Grzybowski

Omega: Paweł Wiśniewski - Bartłomiej Zieliński, Mikołaj Bociek, Patryk Niedbała, Krzysztof Michalak - Piotr Mielczarek (82' Jakub Warzyński), Adrian Ociepa, Bartosz Łudczak, Paweł Kowalski, Damian Bisaga (81' Olaf Hajdasz) - Krzysztof Kowalski (75' Eryk Smuga)

żółte kartki: Dutkiewicz, Łukasik, Marchewka, Gul - Ociepa, P. Kowalski, Łudczak
czerwona kartka: Adrian Ociepa (w 84. minucie za drugą żółtą kartkę)

Seria trzech meczów z rzędu bez porażki Włókniarza

W Nieborowie z tamtejszym Orłem w ostatniej serii gier mierzył się Włókniarz Zelów.

Mecz odbył się bez większej historii, a kibice bramek nie zobaczyli. Warto jednak zaznaczyć, że na początku meczu Włókniarz miał kilka świetnych okazji, a jedną z nich zmarnował Albin Maciejewski, który rozpoczął rajd z piłką od połowy boiska i w sytuacji sam na sam ograł bramkarza Orła, ale nie trafił do pustej bramki.

W tabeli IV ligi grupy łódzkiej podopieczni Dawida Wnuka plasują się na 12. miejscu z sumą 18 zdobytych oczek w 15 meczach i bilansem strzeleckim 21 bramek zdobytych i 22 goli straconych.

Zelowianie najbliższy mecz rozegrają już we wtorek, 3 listopada o godz. 19 w Poddębicach z tamtejszymi Termami Ner. Będzie to zaległy mecz 15. kolejki, który pierwotnie miał się odbyć w Zelowie, ale został odwołany. Co ważne, doszło też do zmiany gospodarza tego meczu, co oznacza, że Włókniarz zagra na wyjeździe po raz czwarty z rzędu.
W 17. kolejce czwartoligowych rozgrywek niebiesko-biało-zieloni na własnym terenie zagrają ze Zjednoczonymi Stryków. Początek tego starcia w sobotę, 7 listopada o godz. 15.

Orzeł Nieborów - Włókniarz Zelów 0:0

Orzeł: Cristian Vesa - Mateusz Sobociński, Mikołaj Kamańczyk, Jan Haczykowski (55' Mateusz Bartosiewicz), Karol Kruk (80' Hubert Włodarczyk), Bartłomiej Krupa, Bartosz Placek, Michał Redzisz (60' Wiktor Stępień), Michał Świdrowski (80' Mateusz Paczkowski), Bartłomiej Tkacz, Piotr Warchoł

Włókniarz: Szymon Pajkert - Kamil Bendkowski, Krzysztof Cygan, Damian Głowacki, Mateusz Jaszczak, Piotr Boczkiewicz (80' Damian Wdowiak), Piotr Golański, Błażej Kaliski, Albin Maciejewski (60' Krystian Marcioch) (85' Tomasz Majsak), Robert Oborowski, Szymon Rosiak (68' Michał Pawelec)

żółte kartki: Warchoł, Tkacz, Placek, Sobociński - Głowacki, Golański, Cygan
czerwona kartka: Robert Oborowski (Włókniarz Zelów - 80' za kopnięcie rywala bez piłki)