Zwycięstwa Omegi II Kleszczów, Hetmana Rusiec i Orła Wola Wiązowa. Bezbramkowy remis GKS II Bełchatów

Spośród drużyn grających na poziomie klasy okręgowej i A klasy jako jedyni kompletu punktów w ubiegły weekend nie zdobyli bełchatowianie FotoPiotr / Piotr Tokarczyk
Bardzo dobry weekend pod kątem osiągniętych rezultatów mają za sobą lokalne drużyny grające w niższych ligach. W piotrkowskiej KEEZA klasie okręgowej Omega II Kleszczów pokonała na wyjeździe Stal Niewiadów 4:2 (1:0), GKS II Bełchatów zremisował u siebie z LKS Lubochnia 0:0, a Astoria Szczerców pauzowała. Na poziomie sieradzkiej KEEZA klasy okręgowej Hetman Rusiec ograł 3:0 (2:0) LKS Zapole, a w drugiej grupie sieradzkiej A klasy drużyna MKS Orzeł Wola Wiązowa wygrała 5:1 (1:1) na wyjeździe z LZS Młynisko.

Wygrana rezerw Omegi dała im awans w tabeli. "Brunatni" ugrzęźli w dolnej strefie

Bardzo dobrze w ostatnim ligowym pojedynku spisały się rezerwy Omegi Kleszczów.

Strzelanie w Niewiadowie rozpoczął Łukasz Roczek z Omegi II, który do siatki trafił w 22. minucie. Do przerwy utrzymywało się prowadzenie gości z Kleszczowa 1:0.

W drugiej części spotkania wyrównał Mateusz Biedrzycki w 65. minucie. Cztery minuty później znów szalę prowadzenia na stronę przyjezdnych przechylił Filip Zatorski. W 74. minucie bramka Roberta Ornafy dała nadzieję gospodarzom, ale drugie trafienie w meczu Roczka w 80. minucie i bramka na 4:2 Krzysztofa Baryły w 84. minucie spotkania ustaliła końcowy rezultat i ostatecznie triumfowały kleszczowskie rezerwy.

W ligowym zestawieniu Omega II zajmuje 5. lokatę z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramek 14-8.

W najbliższej serii gier Omega II Kleszczów będzie pauzować.

5. kolejka KEEZA klasy okręgowej - Piotrków Trybunalski
Stal Niewiadów - Omega II Kleszczów 2:4 (0:1)

0:1 - Łukasz Roczek 22'
1:1 - Mateusz Biedrzycki 65'
1:2 - Filip Zatorski 69'
2:2 - Robert Ornafa 74'
2:3 - Łukasz Roczek 80'
2:4 - Krzysztof Baryła 84'

Stal: Filip Błażejewski - Mateusz Biedrzycki (82' Filip Bogus), Krystian Bożyk, Alan Grochowalski, Jonasz Mąkola (60' Adrian Sadowski), Łukasz Mucha (58' Mateusz Mrugalski), Robert Ornafa, Jakub Pachniewicz, Marcel Sosnowicz (87' Kacper Kochelski), Miłosz Sosnowicz, Robert Świątnicki

Omega II: Dawid Borowiecki - Kacper Zatorski (88' Bartłomiej Kowalski), Filip Zatorski, Łukasz Roczek, Michał Piotrowski (90+2' Dominik Jędrzejczyk), Marcin Kuliberda, Mateusz Jędrzejczyk (90' Maciej Roczek), Adrian Chrząszcz (87' Mikołaj Michalczyk), Damian Bisaga (80' Patryk Gal), Krzysztof Baryła, Dawid Barański (90+1' Łukasz Morawski

żółte kartki: Marcel Sosnowicz, Pachniewicz - Borowiecki, Barański, Baryła

Domowy podział punktów GKS II Bełchatów

Złożone głównie z zawodników urodzonych w 2003 roku rezerwy GKS Bełchatów w 5. kolejce KEEZA piotrkowskiej klasy okręgowej na swoim terenie rywalizowały z LKS Lubochnia, drużyną, która także rozpoczęła sezon nie najlepiej. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W ligowej tabeli bełchatowianie po pięciu rozegranych meczach zajmują 13. pozycję z sumą pięciu oczek na koncie i bilansem 4 goli strzelonych i 10 straconych.

GKS II Bełchatów - LKS Lubochnia 0:0

GKS II: Mateusz Wolankiewicz - Bartłomiej Trzeboński, Michał Ciołkowski, Jarosław Trzeboński, Norbert Stefaniak (65' Wiktor Korpas) - Hubert Jakubiec (75' Jakub Miarka), Jeremiasz Góralczyk - Mateusz Kaflowski (80' Olaf Ossowski), Kacper Sionkowski, Kamil Mizera - Mateusz Kempski

LKS: Szymon Milczarek - Dawid Stańdo (20' Krystian Goździk), Kamil Seliga (80' Mateusz Kosylak), Bartłomiej Rój (72' Szymon Kieliszek), Michał Pietrzyk (65' Mateusz Strojny), Mateusz Olczak, Michał Magdziak, Mateusz Grabowski (62' Patryk Milczarek), Adam Gambka, Bartłomiej Brandeburski, Wiktor Dunajski (57' Patryk Sawicki)

żółte kartki: Góralczyk, Korpas - Olczak, Brandeburski

W tej serii gier Astoria Szczerców pauzowała.

Szczercowianie po czterech meczach zajmują 15. pozycję i mają na koncie cztery punkty, a ich bilans bramek, to 4 gole strzelone i 9 straconych.

Astoria w następnej kolejce zagra w sobotę 29 sierpnia o godz. 17 u siebie z rezerwami GKS Bełchatów.

Pierwsza wygrana Hetmana Rusiec w tym sezonie

Drużyna Hetmana Rusiec po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach KEZZA sieradzkiej klasy okręgowej mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

W domowym starciu z najsłabszym dotychczas w lidze LKS Zapole pierwszego gola dla gospodarzy w 8. minucie gry zdobył Łukasz Kołodziej po podaniu Kamila Pędziwiatra. Ten drugi dwadzieścia minut później wpisał się na listę strzelców, a asystował mu Piotr Ławniczek. Do przerwy Hetman prowadził 2:0.

Rezultat tego spotkania na 3:0 w 86. minucie rywalizacji ustalił Artur Witczański po drugiej asyście Pędziwiatra.

Hetman po pierwszym triumfie w tym sezonie awansował na 11. lokatę, gdzie po czterech kolejkach ma na koncie cztery oczka, a bilans bramkowy jest nie najlepszy i wynosi 7-14.

W sobotę, 29 sierpnia o godz. 17 Hetman zagra w meczu wyjazdowym z Victorią Szadek, która w tabeli plasuje się zaraz za klubem z Ruśca.

4. kolejka KEEZA klasy okręgowej - Sieradz
Hetman Rusiec - LKS Zapole 3:0 (2:0)

1:0 - Łukasz Kołodziej 8'
2:0 - Kamil Pędziwiatr 28'
3:0 - Artur Witczański 86'

Hetman: Konrad Bednarek (81' Jakub Matusiak) - Marcin Wojciechowski (83' Kamil Studziński), Łukasz Mielczarek, Damian Michalak (80' Jakub Ochocki), Patryk Małkowski (60' Damian Jodełka), Piotr Ławniczek (67' Artur Witczański), Marek Kozioł (72' Paweł Matynia), Łukasz Kołodziej, Paweł Górniak, Wiktor Koćmierowski (55' Bartłomiej Matynia), Kamil Pędziwiatr

LKS: Adam Bąkowicz, Piotr Barański, Damian Dobrzyński, Jakub Kałuziński, Bartosz Karbowski, Michał Kuśmirek, Dominik Majewski (75' Paweł Siwczak), Damian Minias, Łukasz Piątek, Sławomir Sowiński (70' Ernest Wojdyła), Wiktor Stępień

żółte kartki: Małkowski - Minias

Pierwsze zwycięstwo Orła w sieradzkiej A klasie

Beniaminek rozgrywek A klasy sieradzkiej grupy drugiej Orzeł Wola Wiązowa po raz pierwszy odnotował trzy punkty w sezonie 2020/2021.

Premierowe trafienie w wyjazdowym starciu z czerwoną latarnią ligi LZS Młynisko padło w 42. minucie, a do siatki gospodarzy trafił Mateusz Kostrzewa. Dwie minuty później odpowiedział Piotr Chałupka i do przerwy było 1:1.

W drugiej części gry goście z Woli Wiązowej przeprowadzili remontadę ekipy gospodarzy. Dwie bramki w trzy minuty zdobył Bartosz Kubiaczyk, a trafienie na 4:1 w 69. minucie dołożył Marceli Chrzanowski. Od 82. minuty gospodarze grali w "10" po czerwonej kartce Rafała Maciejewskiego. W ostatnich minutach gry wynik na 5:1 ustalił Dominik Jurczyk i Orzeł tym samym wygrał po raz pierwszy w sezonie.

Beniaminek z Woli Wiązowej zajmuje obecnie po trzech kolejkach 7. miejsce w tabeli z sumą 4 oczek na koncie. Bilans bramkowy Orła to 8 goli strzelonych i 6 straconych.

W następnej kolejce Orzeł będzie grał u siebie z jedenastym w ligowej tabeli LZS Łaszew. Początek starcia w niedzielę, 30 sierpnia o godz. 17.