Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zwiedzaj Muzeum Regionalne w Bełchatowie ze złotówkę. Jeśli masz KDR

Redakcja
Muzeum Regionalne w Bełchatowie
Muzeum Regionalne w Bełchatowie Muzeum Regionalne w Bełchatowie
Masz Kartę Dużej Rodziny? Możesz w takim razie zwiedzać bełchatowskie Muzeum Regionalne za złotówkę. Placówka przystąpiła bowiem do ogólnopolskiego programu, w ramach którego członkowie rodzin 3+ mogą korzystać z ulg i rabatów oferowanych przez ponad 26,5 tys. partnerów w całym kraju.

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień w instytucjach publicznych i prywatnych firmach. Beneficjenci programu mogą w niższej cenie wykupić wypoczynek w ośrodkach i niektórych hotelach czy po prostu taniej kupić kosmetyki, książki lub zatankować samochód. Teraz do grona partnerów programu dołącza Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Zgodnie z umową, którą placówka podpisała ze Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus” wszystkim posiadaczom ogólnopolskiej karty przysługuje prawo do kupna biletu wstępu za przysłowiową złotówkę.

- Podejmując decyzję o przystąpieniu do KDR kierowaliśmy się kilkoma przesłankami. Po pierwsze to świetny pomysł na promocję samego muzeum i całego miasta. Planując np. wyjazdy wakacyjne kierujemy się atrakcyjnością turystyczną miejsca oraz obowiązującymi tam cenami. Informacja o tym, że z kartą wstęp do nas kosztuje tylko 1 zł może zachęcić do odwiedzenia Bełchatowa. Poza tym liczymy na to, że odwiedzać nas będą całe rodziny. Badania pokazują, że jeśli przyprowadzimy do muzeum małe dziecko, będzie ono tam z chęcią wracać w kolejnych latach. Uważam, że dzięki temu, że jesteśmy partnerem Karty Dużej Rodziny, mieszkańcy zyskują szerszy dostęp do kultury a odkrywanie fascynującej historii Bełchatowa i okolic będzie teraz dużo łatwiejsze – mówi dyrektor Muzeum Regionalnego Marek Tokarek.

W całej Polsce jest już ponad 2 mln użytkowników KDR. W Bełchatowie z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie 3336 osób, a liczba składanych wniosków cały czas rośnie. Dla porównania warto przypomnieć, że w 2019 roku w naszym mieście wydano 789 kart, podczas gdy rok wcześniej złożono zaledwie 72 wnioski.

Komu przysługuje Karta Dużej Rodziny?
Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny mają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek wychowali i mieli na utrzymaniu minimum trójkę dzieci. Nie ma znaczenia w jakim wieku są one obecnie oraz to, czy żyją.

Zniżki z tytułu Karty Dużej Rodziny przysługują dzieciom:
do ukończenia 18 lat,
lub do ukończenia 25 lat w przypadku kontynuowania nauki.

Rodzice mają prawo do zniżek dożywotnio. Uprawnienia do karty przysługują także małżonkowie rodzica, który ma co najmniej troje dzieci, nawet jeżeli małżonek ten nie ma żadnego własnego dziecka. Ponadto karta przysługuje rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka oraz osobom, które pozostawały w konkubinacie. W przypadku, gdy któryś z partnerów nie jest rodzicem trojga dzieci, wówczas nie może korzystać z ulg. I tak np. w związku nieformalnym kobieta, która ma dwoje dzieci z obecnym partnerem, a mężczyzna posiada też dziecko z poprzedniego związku, to jemu przysługuje karta, a jej nie.

Gdzie złożyć wniosek?
Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub za pośrednictwem internetowej Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl). Wszelkich informacji dotyczących składania wniosku udzielają pracownicy Wydziału Spraw Społecznych bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 59.

Ważne!
Od 2018 roku oprócz tradycyjnej, plastikowej karty, można także korzystać z jej wersji elektronicznej. Szczegóły i wniosek o aplikację mobilną mKDR dostępny jest na stronie www.empatia.mrpips.gov.pl. Tu najpierw wybieramy rodzaj wniosku oraz gminę. Następnie pojawiają się dwie opcje do wyboru: pełny tryb składania wniosku (gdy nie mamy jeszcze KDR) oraz tryb uproszczony (gdy mamy tradycyjną KDR, a chcemy uzyskać dostęp do wersji mobilnej). Aplikację można pobrać w sklepie Google Play (dla systemu operacyjnego Android) oraz AppStore (system iOS).

Warto zaznaczyć, że ubiegając się o obie formy Karty Dużej Rodziny, wersję elektroniczną otrzymujemy za darmo. Natomiast mieszkańcy, którzy wnioskowali tylko o jedną z form - tradycyjną lub mobilną - za wydanie tej drugiej muszą zapłacić 9 zł 21 gr.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto