Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Związkowcy powołali wspólny zespół ds. Złoczewa. Żarty się skończyły, zapowiadają

Magdalena Buchalska-Frysz
Impulsem do tego kroku jest brak jakichkolwiek działań w sprawie koncesji dla odkryki Złoczew. Jak mówią związkowcy, walka o Złoczew, to wspólny interes związków zawodowych z kopalni, elektrowni, centrali spółki i spółek nadzorowanych, dlatego potrzebne są skoordynowane decyzje

Związkowcy skrytykowali ostatnie spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Złoczewa. 12 lutego zespół miał swoje pierwsze posiedzenie pod przewodnictwem poseł Małgorzaty Janowskiej (PiS) z Bełchatowa.

"Odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Złoczewa", tyle należałoby napisać o spotkaniu, podsumowują związkowcy w oficjalnym komunikacie. - Żadnych ustaleń, żadnego optymistycznego konkretu - dodają.

CO POWIEDZIAŁ ADAM GAWĘDA PODCZAS POSIEDZENIA ZESPOŁU DS. ZŁOCZEWA?

Jak mówią, widać piętrzenie przeszkód natury administracyjnej, uniemożliwiających podjęcie decyzji o udzielniu koncesji.

- Skończył się czas na "gawędzenie", pora wziąć się do zdecydowanych działań - deklarują przedstawiciele związków. - Najwyższa pora, by udać się do Warszawy w silnej reprezentacji i zawalczyć o naszą przyszłość.

Zobacz także:
ZWIĄZKOWCY CHCĄ PROTESTOWAĆ W WARSZAWIE

Jak przypominają związkowcy, walka o Złoczew, to wspólny interes całej Strony Społecznej, zarówno w kopalni i eleketrowni Bełchatów, jak centrali spółki, spółek nadzorowanych i całego regionu.

- Wszyscy angażujemy się w osiągnięcie celu, jakim jest rozpoczęcie tej strategicznej dla interesu Polski, inwestycji - piszą związkowcy.

Dlatego w piątek, 28 lutego, powołali Międzyzwiązkowy Zespół Koordynacyjny Strony Społecznej ds. działań związkowych ds. odkrywki Zloczew. Zapowiedzieli też, iż poinformują o harmonogramie i czasie planowanych działań.

Wydany dziś komunikat podpisało osiem kopalnianych związków zawodowych: Kadra, Konto, Solidarność, Odkrywka, Sierpień, F1, ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego, ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego.

Tymczasem także w piątek, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska o trzy miesiące odłożył decyzję ws. odwołania od udzielenia warunków środowiskowych dla koncesji węgla brunatnego Złoczew. Jest ona niezbędna, by koncesja mogła zostać wydana. Datę wyznaczono na 29 maja.

Czytaj też:**KONCERN PGE GIEK OTRZYMAŁ DECYZJĘ ŚRODOWISKOWĄ DLA ZŁOCZEWA**

Termin ten przekładany był juz kilka razy. Swoją decyzję GDOŚ argumentuje "skomplikowanym charakterem sprawy".Przypomnijmy, że odwołanie złożyli ekolodzy, którzy protestują przeciwko powstaniu odkrywki Złoczew.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto