Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Związkowcy otrzymali odpowiedź Ministra Aktywów Państwowych ws. Złoczewa

Danka Rękawica
Po drugiej pikiecie pod siedzibą PGE GiEK w Bełchatowie działające przy spółce związki zawodowe wystosowały pismo o spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. W tym tygodniu nadeszła odpowiedź z ministerstwa.

W pierwszej kolejności Ministerstwo Aktywów Państwowych zwróciło się do PGE o zajęcie stanowiska w tej sprawie. To jednak nie różniło się od tych zajmowanych wcześniej.W piśmie wystosowanym do związkowców przez wicepremiera Jacka Sasina możemy głównie znaleźć informację o "skomplikowanym charakterze sprawy".

O skomplikowanym przebiegu sprawy świadczą dwie kolejne skargi kasacyjne złożone w sprawach powiązanych, dotyczących uchwały Rady Miejskiej w Złoczewie w sprawie studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Złoczew oraz uchwały Rady Miejskiej w Ostrówku. Druga została złożona 17 lutego 2020 r. przez przedstawiciela Stowarzyszenia "Nie dla Odkrywki Złoczew" w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostrówek - czytamy w piśmie datowanym na 7 sierpnia 2020r.

Związki zawodowe chcą spotkania z premierem. Wysłali pismo d...

Wcześniej wicepremier Sasin poruszył sprawę odwołań składanych w postępowaniach administracyjnych, które złożyły Fundacja Greenpeace Polska oraz Fundacja Client Earth "Prawnicy dla Ziemi". Ma to mieć wpływ na wydłużającą się procedurę wydania koncesji na inwestycję w Złoczewie.

Samo pismo nie wnosi nic nowego do sprawy odkrywki Złoczew. Nie odniosło się ono również do spotkania z premierem, o które w swoim piśmie związki zawodowe wnosiły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto