Złoto UKS "Czempion" i trzy medale BKL w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu

Adam Kieruzel
Bełchatowscy lekkoatleci pokazali się na zawodach w Toruniu z bardzo dobrej strony archiwum prywatne
Przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" Bełchatów i Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego brali udział w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. "Czempioni" z Torunia wrócili z jednym złotem, a z kolei przedstawiciele BKL wywalczyli trzy krążki: jeden srebrny i dwa brązowe.

Złota Maja i pechowa lokata Kołodziejczuk

Do Torunia na Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 trener UKS "Czempion" Bełchatów Dariusz Rybarczyk zabrał ze sobą cztery zawodniczki i jednego zawodnika.

W zmaganiach na dystansie 300 metrów kobiet w kategorii wiekowej do lat 18 startowało duże grono zawodniczek. W biegu eliminacyjnym na 50 startujących najlepszy czas 39,45 uzyskała Maja Matyśkiewicz. Był to jej nowy rekord życiowy. O nieco ponad sekundę gorsza była Maria Kołodziejczuk, która awansowała do biegu finałowego z trzeciej lokaty z "życiówką" 40,54s. W decydującym występie Matyśkiewicz nie miała sobie równych, zdobywając złoty medal z wynikiem 39,70s. Kołodziejczuk zakończyła zmagania na pechowym dla każdego sportowca 4. miejscu.

W skoku wzwyż kobiet w kategorii wiekowej U-18 Julia Grochulska zaliczyła swoje próby na 1,50m, 1,55 m oraz 1,59m. Później podejście na 1,62m Grochulska trzy razy spaliła i zakończyła udział w zmaganiach na 9. miejscu.

W biegu kobiet w kategorii wiekowej do lat 18 na dystansie 600 metrów Marita Dybalak zajęła w eliminacjach 12. miejsce z wynikiem 1:37,58s, co było jej sezonowym rekordem i dało awans do finału B, gdzie uzyskała szósty rezultat 1:38,17s.

Swojego startu na dystansie 2000 metrów w kategorii wiekowej U-18 nie będzie mile wspominał Mateusz Markowiak, który nie ukończył biegu.

Trzy medale na szyjach lekkoatletów z BKL

Trener Łukasz Mantyk zdecydował się zabrać na Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 do Torunia jedną zawodniczkę i siedmiu zawodników.

W kategorii wiekowej do lat 20 bardzo dobrze w trójskoku zaprezentował się Jakub Bracki, który na sześć prób wykonał cztery. W pierwszej uzyskał 14,28m, w drugiej 13,81m, w trzeciej nie startował, w czwartej osiągnął rezultat 13,96m, w piątej znów pauzował po to, aby w szóstej uzyskać najlepszy rezultat w życiu, czyli 14,39m, co dało mu drugie miejsce i srebrny krążek.

W biegu eliminacyjnym w kategorii wiekowej U-18 na dystansie 60 metrów Natalia Wójcik awansowała do finału bez większych problemów, wygrywając w swojej grupie z czasem 7,88s, który był też trzecim rezultatem spośród wszystkich zawodniczek rywalizujących w eliminacjach. W biegu finałowym 17-letnia zawodniczka zdobyła brązowy medal, poprawiając swój czas na 7,82s.

W biegu mężczyzn na dystansie 60 metrów w kategorii wiekowej U-20 Mateusz Górny wygrał swoją grupę z wynikiem 6,88s. W całych eliminacjach był to trzeci wynik. W finale Górny poprawił wynik na 6,86s, co pozwoliło mu wywalczyć brązowy medal.

W rywalizacji mężczyzn kategorii wiekowej U-20 na dystansie 60 metrów przez płotki startował Oskar Łucki. Bełchatowianin awansował z eliminacji z szóstym wynikiem w całej stawce, który wynosił 8,29s. W finale Łucki poprawił się i wynikiem 8,15s pobił "życiówkę", ale to dało mu 4. miejsce tuż za podium.

Filip Chrosta startował w biegu mężczyzn kategorii wiekowej U-20 na dystansie 200 metrów. 19-latek awansował z czasem 21,96s, co dało mu piąte miejsce wśród całej stawki. W finale bełchatowianin zajął 4. lokatę z o wiele gorszym wynikiem 22,34s.

Piąty w trójskoku mężczyzn kategorii wiekowej U-18 był Dawid Tatara z rezultatem 12,98m, co dało mu życiowy rekord. 17-latek w pierwszej próbie osiągnął 12,54m, w drugim podejściu uzyskał 12,90m, a w trzecim 12,86m. Czwarta i szósta seria były dla Tatary przerwą od startu, a swój najlepszy wynik osiągnął on w piątej próbie.

W biegu na 60 metrów w kategorii wiekowej U-18 awansu do finału nie wywalczył Dawid Danielczyk i Damian Górny. Ten pierwszy zajął w eliminacjach dopiero 24. miejsce z czasem 7,53s, a z kolei Damian Górny nie stanął na starcie.

Złoto UKS "Czempion" i trzy medale BKL w Halowych Mistrzostw...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0