Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zelów na historycznych zdjęciach. Fotografie kryją wiele ciekawostek...

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Materiały pochodzą ze zbiorów strony "Stare fotografie Zelowa"
Kto wie, gdzie znajdował się kiedyś Dom Towarowy w Zelowie, jak w latach 50. wyglądała ulica Piotrkowska w tym miasteczku i czym przed laty trudnili się zelowianie? Wszystkie te tajemnice zobaczyć można na historycznych fotografiach strony "Stare fotografie Zelowa" na facebooku

Setki zdjęć opatrzonych komentarzami. Najstarsze pochodzą sprzed 1918 roku. Strona Stare fotografie Zelowa to prawdziwa skarbnica wiedzy o tym uroczym miasteczku, opatrzona wieloma ciekawymi fotografiami. Często zdjęcia wyciągnięte są z domowych archiwów samych zelowian, którzy służą pomocą w uzupełnianiu wiedzy o regionie zelowskim.

Ludzie, miejsca, dokumenty, to wszystko znaleźć możemy na zdjęciach będących w zbiorach administratorów strony. Mnóstwo tam fotografii pokazujących róznego rodzaju budynki i ulce w mieście, często już nieistniejące. Jak choćby Zelowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego "FANAR", budynek przedwojennej rzeźni przy ul. Poznańskiej, Tkalni Mechanicznej Józefa Jersaka w Zelowie przy ul. Żeromskiego nr 21 i wielu innych.

Na bardzo wielu fotografiach odnaleźć możemy mieszkańców i różnego rodzaju uroczystości - pochody 1 majowe, uroczystości I Komunii Świętej, wiece, pogrzeby, pamiątkowe zdjęcia szkolne itd.

Popularyzacja historii Zelowa i jego mieszkańców za pomocą starych fotografii, wszelkiego rodzaju publikacji medialnych nadesłanych przez internautów, opisów i komentarzy. Obejmuje okres od daty założenia do roku 1990. Przedstawiamy także materiały prasowe o charakterze sensacji historycznej w formie wydarzeń ( Events). Zamieszczamy linki odsyłające do innych stron i publikacji poświęconych historii Zelowa. Gromadzone na naszej stronie informacje mają być pomocne w upowszechnianiu wiedzy o naszym mieście, jego mieszkańcach i wydarzeniach. Powinny także być “ przyjemną rozrywką i sentymentalną podróżą w czasie i przestrzeni dla wszystkich zainteresowanych” - ta o stronie "Stare fotografie Zelowa" piszą jej administratorzy.

Dziś, dzięki administratorowi strony, prezentujemy pokaźną część bogatego zbioru fotografii, warto jednak zajrzeć na Stare fotografie Zelowa na facebooku i obejrzeć je wszystkie. Zachęcamy też do nadsyłania nam archiwalnych fotografii Zelowa, które Państwo z pewnością posiadacie w domowych archiwach. Wszystkie dodamy do naszej galerii, przekażemy też oczywiście prowadzącym stronę "Stare fotografie Zelowa". Zdjęcia zamieszczać można w komentarzach lub przesyłać na adres [email protected] z dopiskiem "Zelów".

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto