Zawodnicy z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Świata

Anna Frysz
Anna Frysz
Łącznie z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów wystartowało 15 osób
Łącznie z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów wystartowało 15 osób Archiwum prywatne
Na II Mistrzostwach Świata w Nordic Walking zawodnicy z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Świata

Zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Świata

W dniach 17 czerwca - 19 czerwca 2022 roku w miejscowości Kopalino (gmina Choczewo) odbyły się II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. W imprezie udział wzięło blisko 1000 uczestników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach, na dystansie: 5,10 i 21 kilometrów.

W zawodach tych w barwach Luki Team Polska wystąpili z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów zawodnicy: Krzysztof Marczak, Agnieszka Krawętek i Anna Motyl zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Świata. Oprócz tego Anna Motyl indywidualnie zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal na dystansie 5 km w kategorii wiekowej K50, Agnieszka Krawętek indywidualnie zajęła II miejsce i zdobyła srebro na dystansie 10 km w kategorii wiekowej K50, a Krzysztof Marczak indywidualnie zajął III miejsce zdobywając brąz na dystansie 10 km w kategorii wiekowej M60.

Oprócz tej trójki jeszcze dwie osoby zakwalifikowały się do finału - Marcin Skurnica - VIII miejsce na dystansie 5 km w kategorii wiekowej M40 i Bogdan Napierała - IV miejsce na dystansie 5 km w kategorii wiekowej M75.

Łącznie z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów wystartowało 15 osób. Zawodnicy m.in: Małgorzata Czernik - 5 km/K50, Aneta Majda - 5 km/K40, Jolanta Olczyk - 5 km/K40, Elżbieta Jurczyk - 5 km/K60, Monika Derek - 5 km/K50, Marcin Świerczyński - 5 km/M1, Jan Kumaszka - 5 km/M50 i wszyscy ukończyli sobotnie eliminacje.

Support Marta Rożniakowska i Andrzej Olczyk.

Zawodnicy z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów zdobyl...