Żaneta Stenka z KTS-K GOSRiT Luzino mistrzynią Polski. W Drezdenku kickboxerzy z powiatu wejherowskiego zdobyli łącznie cztery medale

Tomasz Smuga
KTS-K GOSRiT Luzino/Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe
Z czterema medalami z Mistrzostw Polski w kickboxingu wrócili zawodnicy z powiatu wejherowskiego. Złoto wywalczyła Żaneta Stenka.

W Drezdenku w województwie lubuskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu full contact dla juniorów i seniorów. W zawodach uczestniczyło 236 zawodników z 63 polskich klubów kickboxingu. W tej stawce znaleźli się zawodnicy KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Sportowcy z ziemi wejherowskiej wywalczyli łącznie 4 medale, w tym ten najcenniejszy - złoty w kategorii juniorek młodszych.

Na najwyższym stopniu podium w full contact w wadze powyżej 60 kg stanęła Żaneta Stenka. Dwie swoje walki zakończyła przed czasem.

- Pierwszy półfinałowy pojedynek z zawodniczką z Zielonej Góry Oliwą Perwińską przez techniczny nokaut zakończyła w 2 rundzie. Zaś w finale wprost zdemolowała przeciwniczkę z ŁKS Łódź Amelię Kostrzewa w 1 rundzie. Po pierwszym liczeniu trener zdecydował się poddać zawodniczkę z Łodzi. Żaneta Stenka z KTS-K GOSRiT Luzino przebojem wdarła się na pełnokontaktowe walki w ringu, gdzie liczone są ciosy zadane z pełną siłą - relacjonuje Rafał Karcz, trener kickboxerów z luzińskiego i wejherowskiego klubu.

Żaneta jest młodsza siostrą Pauliny Stenka, która w swojej sportowej karierze może pochwalić się wieloma krążkami, na przykład dwoma brązowymi medalami mistrzostw świata w gronie seniorów zdobytymi w 2019 i 2021 roku. Paulina kolejny medal wywalczyła także podczas minionych krajowych zmagań w Drezdenku. W finale w wadze do 70 kg seniorek podopieczna trenera Karcza musiała uznać wyższość bardzo silnej fizycznie zawodniczki - Karoliny Juja z Poznania.

Nie tylko Stenki z medalami

W ramach gali finałowej odbyły się też inne najciekawiej zapowiadające się pojedynki seniorów. A tam m.in. Zuzanna Kalbarczyk w wadze do 60 kg spotkała się z Kingą Szlachcic z Zielonej Góry.

- Zuzia przegrała walkę finałową i po łącznie 3 stoczonych pojedynkach sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Polski w wadze do 60 kg - mówi Rafał Karcz.

Ale z Mistrzostw Polski Kalbarczyk nie tylko wróciła ze srebrnym medalem. Kickboxerka otrzymała także powołanie do reprezentacji Polski w full contact.

Dodajmy, że Kalbarczyk to utalentowana zawodniczka z naszego regionu. W swoim dorobku ma między innymi srebrny medal wśród seniorek w formule full contact do 60 kg wywalczony w Pucharze Świata na Węgrzech w 2021 roku.

- Zarówno Zuzia, jak i Paulina wdarły się na salony światowego kickboxingu, zaś Paulina może zaliczać się do ścisłej czołówki kobiet w kickboxingu na świecie - przyznał Rafał Karcz, po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata seniorów w kickboxingu, które odbyły się w Lido di Jesolo we Włoszech.

Dodajmy, że medal podczas Mistrzostw Polski zdobył również wejherowianin Patryk Siwa w kategorii juniorów starszych do 75 kilogramów. Na szyi podopiecznego trenera Tomasza Hirsza zawisł brązowy krążek.