ZAKSA przegrała ze Skrą o Superpuchar

Lucyna Jadowska
Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zmierzą się z mistrzami Polski, drużyną z Bełchatowa w finale Superpucharu Polskapresse / Warszawa
W środę (8 października) siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrali z mistrzami Polski, drużyną z Bełchatowa w finale Superpucharu.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - PGE Skra Bełchatów
Superpuchar Polski - 8 października, godz. 20

ZAKSA Kędzierzyn Koźle przegrała z PGE Skra Bełchatów 3:1 (26:24, 25:22, 20:25, 27:25) w meczu o ENEA Super Puchar w piłce siatkowej 2014.

Skład drużyn

PGE Skra: Uriarte, Wlazły, Lisinać, Wrona, Conte, Marechal, Piechocki (l) oraz Kłos, Muzaj, Winiarski, Brdjovic, Włodarczyk

ZAKSA: Zagumny, Witczak, Gladyr, Wiśniewski, Kooy, Loh, Zatorski (l) oraz Możdżonek, Numir Abdel-Aziz, Dijk, Zapłacki

Oba zespoły rozpoczęły nowy sezon od wyjazdowych zwycięstw. Skra pokonała 3:1 MKS Banimex Będzin, natomiast siatkarze z Kędzierzyna bez straty seta zwyciężyli w Częstochowie z AZS-em.

Do finału Superpucharu siatkarze ZAKSY przystąpili wzmocnieni świeżo upieczonymi mistrzami świata, do drużyny dołączyli bowiem Paweł Zatorski i Marcin Możdżonek, a więc byli zawodnicy SKRY. Do składu drużyny SKRY dołączyli z kolei Michał Winiarski i Karol Kłos, którzy odpoczywali po mundialu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani