Za nami pierwszy dzień siatkarskiego święta w Bełchatowie. Kolejne atrakcje już jutro [ZDJĘCIA]

Prezentacją drużyny i meczem z MKS-em Będzin rozpoczął się VIII Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów. Spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 3:2, a w hali zgromadziła się spora grupa sympatyków żółto-czarnych wśród których nie brakowało przede wszystkim najmłodszych kibiców.

Bełchatowianie w meczu nie mogli liczyć na wsparcie kontuzjowanego Patryka Czarnowskiego i chorego Kacpra Piechockiego. Ponadto w zespole zabrakło uczestników mistrzostw świata, czyli Milada Ebadipoura (Iran), Milana Katicia (Serbia) oraz trzech reprezentantów Polski - Grzegorza Łomacza, Artura Szalpuka i Jakuba Kochanowskiego.

Trener Roberto Piazza mógł z kolei liczyć na środkowego Aleksandra Antosiewicza, który do tej pory występował w zespole juniorów. W całym meczu wystąpili wszyscy zawodnicy z kadry, a w tym m.in. nowo nabyci przed sezonem: Kamil Droszyński, Piotr Orczyk i Estończyk Renee Teppan.

Spotkanie do łatwych nie należało. Będzinianie postawili twarde warunki i to oni zwyciężyli pierwszego seta do 20. W drugiej odsłonie bełchatowianie wygrali na przewagi 27:25. Trzeci partia, to z kolei zwycięstwo na przewagi gości 27:25. Gospodarze tego spotkania wyrównali stan meczu na 2:2 wygrywając w czwartym secie 25:23, ale w tie-breaku lepszy okazał się MKS wygrywając 15:11.

Na trybunach, jak przystało na Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów, trwała zabawa w najlepsze. Fani żółto-czarnej drużyny zaraz po zakończeniu meczu mogli liczyć na ciekawą niespodziankę. Do zespołu Skry i MKS-u dolosowano po cztery wybrane osoby z trybun i rozegrano dodatkowego szóstego seta na zasadzie tie-breaka. Również lepsza w tym pojedynku okazała się drużyna z Będzina, a kibice będący na boisku, jak i na trybunach bawili się w najlepsze.

Po meczu zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego PGE Skry rozdawali autografy i pozowali do zdjęć wspólnie ze swoimi fanami, którzy już nie mogą doczekać się sezonu ligowego, a ten rusza już za dwa tygodnie.

\Już w niedzielę od godz. 12 do 13 w galerii Olimpia odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca sezon 2018/2019 z udziałem członków sztabu i zawodników Skry. O godz. 14 wszyscy przeniosą się do hali "Energia", gdzie czeka na mieszkańców Bełchatowa i okolic wiele atrakcji, takich jak: festiwal kolorów, bańki mydlane, foodtrucki, prezentacja grup młodzieżowych EKS Skra Bełchatów, bieg Krasnali, kiermasz gadżetów klubowych, występ grupy Cheerleaders Bełchatów i wiele innych.

Sukces pięknej Polki na prestiżowych zawodach fitness. "Jest niedosyt, ale jestem zadowolona"