Gracze GKS nie mieli powodów do radości szczególnie po drugiej połowie
Gracze GKS nie mieli powodów do radości szczególnie po drugiej połowie amielczarski.com / Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów
Beniaminek Fortuna 1. Ligi GKS Bełchatów nie ma łatwego życia. Biało-zielono-czarni w 12. kolejce rozgrywek odnieśli najwyższą porażkę w tym sezonie i przegrali z Podbeskidziem w Bielsku-Białej 0:4 (0:0).

W porównaniu z wygranym domowym meczem z Wigrami Suwałki 3:0 w drużynie Artura Derbina doszło do jednej wymuszonej zmiany. Na skrzydle niedysponowanego Bartosza Biela, który pojechał z drużyną na mecz, ale nie był zdolny do gry, zastąpił Krzysztof Wołkowicz.

Bełchatowianie w pierwszej połowie prezentowali się na tle wyżej notowanego rywala całkiem dobrze. W 8. minucie gry Mateusz Marzec zagrał do Viktora Putina, a ten został zablokowany przez defensorów gospodarzy. Gracze Podbeskidzie próbowali znaleźć sposób na dobrze broniący się GKS. W 23. minucie Paweł Lenarcik wypuścił piłkę z rąk, a do bramki wpakował ją Karol Danielak, lecz sędzia główny odgwizdał faul Marko Roginicia na bramkarzu GKS. W akcjach ofensywnych dwukrotnie bramce rywali zagroził Marzec, a z kolei po stronie bielszczan dwie sytuacje miał Łukasz Sierpina.

Po przerwie okazję do zdobycia pierwszej bramki miał Maciej Mas, ale napastnik GKS Bełchatów po dośrodkowaniu w pole karne uderzył w golkipera Podbeskidzia. Nic nie wskazywało na to, że GKS przegra tak wysoko. W 54. minucie jeden z bielszczan dośrodkował z prawej strony na głowę Roginicia, a ten przeskoczył Mikołaja Grzelaka i wpakował futbolówkę do bramki. Kiedy na trybunach stadionu w Bielsku-Białej trwała jeszcze celebracja pierwszego gola, to fatalną stratę na lewej stronie boiska zanotował Mateusz Szymorek, a gospodarze wykorzystali to, najlepiej jak mogli. Piłka została zagrana do Rognicia, ten wykorzystał moment zaskoczenia, później ograł Lenarcika i pewnie trafił na 2:0, mimo że na linii bramkowej stało dwóch bełchatowian. Po chwili GKS musiał sobie radzić w "10", ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Paweł Czajkowski. Osiem minut później świetne prostopadłe zagranie wykorzystał Karol Danielak, który ominął wychodzącego z bramki Lenarcika i z ostrego kąta trafił do bramki na 3:0. W 68. minucie pojedynku gospodarze trafili w słupek, a chwilę potem stworzyli sobie kolejną dogodną okazję. Wynik meczu ustalił w 81. minucie Mateusz Sopoćko, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Akcja zaczęła się z lewej strony, piłka została zagrana na dalszy słupek, tam akcję próbował zamknąć jedne z zawodników Podbeskidzie, ale trafił w Lenarcika, a piłka podbiła się i Sopoćko zdecydował się na strzał z przewrotki. Futbolówka po poprzeczce znalazła drogę do bramki i było 4:0. W końcówce meczu honorowe trafienie mógł zaliczyć Mateusz Marzec, ale próbę wicelidera klasyfikacji strzelców Fortuna 1. Ligi wybronił Rafał Leszczyński.

TUTAJ można obejrzeć bramki z meczu Podbeskidzie - GKS Bełchatów 4:0 (0:0).

W tabeli "Brunatni" zajmują 15. lokatę i po 12. kolejkach mają na koncie 14 oczek. W tym sezonie GKS wygrał cztery razy, w dwóch meczach remisował i sześć razy przegrywał. Bilans bramkowy bełchatowian wynosi 14 goli zdobytych i 15 straconych. Biało-zielono-czarni wciąż czekają na pierwszy wyjazdowy triumf.

Najbliższy mecz GKS rozegra w sobotę 12 października o godz. 17 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie. Rywalem będzie piąta w tabeli Olimpia Grudziądz.