Wyjazdowa klęska Hetmana Rusiec na początku sezonu

Nikt w Ruściu nie wyobrażał sobie tak słabego początku sezonu w wykonaniu Hetmana Hetman Rusiec / Facebook
Ekipa Hetmana Rusiec nie najlepiej rozpoczęła rozgrywki KEEZA sieradzkiej klasy okręgowej w sezonie 2020/2021. Drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Studzińskiego przegrała na wyjeździe z TS Janiszewice 0:7 (0:3).

Hetman Rusiec traci siedem goli w pierwszym meczu nowego sezonu

Drużyna z Ruśca rozpoczęła już drugi z rzędu sezon na poziomie sieradzkiej klasy okręgowej. W ubiegłym roku Hetman w pierwszym meczu wygrał 3:2 z LZS Brąszewice, ale już w drugiej kolejce przegrali oni aż 1:7 w Janiszewicach z tamtejszym Towarzystwem Sportowym. Można więc powiedzieć, że w tym roku Hetman zafundował małą powtórkę z rozrywki, choć tym razem mecz z przebiegu gry w ich wykonaniu wyglądał o wiele lepiej.

Już w pierwszych dziesięciu minutach goście z Ruśca dwukrotnie mogli się wpisać na listę strzelców, ale w 10. minucie zrobił to Krzysztof Kokot z ekipy TS Janiszewice i było 1:0 dla gospodarzy. W kolejnych minutach atakował Hetman, a w 21. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Głowinkowski. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Grzegorz Kaleta i do przerwy było już 3:0.

Pierwszy kwadrans drugiej części gry przebiegał spokojnie, ale później znów strzelanie rozpoczęli zawodnicy TS Janiszewice. W 62. minucie na 4:0 trafił Kamil Krawczyk. Czternaście minut później znów na listę strzelców wpisał się Krawczyk. W 82. minucie gry drugiego gola w meczu zdobył Krzysztof Kokot, a remontadę Hetmana zakończył bramką w 88. minucie spotkania Mateusz Suchański.

1. kolejka klasy okręgowej "KEEZA Sieradz"
TS Janiszewice - Hetman Rusiec 7:0 (3:0)

7:0 - Mateusz Suchański 88'

Hetman: Matusiak (76' Bednarek) - Ławniczek, Górniak, Michalak, Habryn - Pędziwiatr (57' Cieślak), Małkowski (85' Studziński), Pawlak (80' Papuga), Witczański (85' Kałużny), Mielczarek - Kołodziej

żółte kartki: Małkowski

Tak wysoka porażka spowodowała, że Hetman znalazł się na dnie tabeli. Już w niedzielę, 9 sierpnia o godz. 17 drużyna z Ruśca zagra na swoim boisku z Wartą II Sieradz, która w pierwszym meczu u siebie ograła KS Karsznice (Zduńska Wola) 3:1. To będzie dla Hetmana bardzo dobra okazja do rehabilitacji za wysoką porażkę w pierwszej kolejce.