Wybrali najbrzydszą marzannę w Bełchatowie, a później ją spalili i wrzucili do rzeki. ZDJĘCIA

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
W muzeum w Bełchatowie rozstrzygnięto konkurs na najbrzydszą marzannę
W muzeum w Bełchatowie rozstrzygnięto konkurs na najbrzydszą marzannę Magda Buchalska-Frysz
Powitanie wiosny w Bełchatowie. Już po raz kolejny Muzeum Regionalne w Bełchatowie ogłosiło konkurs na najbrzydszą marzannę. We wtorek, 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, kukłę spalono i wrzuconą do rzeki.

Konkurs na najbrzydszą marzannę na powitanie wiosny w Bełchatowie

W Muzeum Regionalnym w Bełchatowie rozstrzygnięto konkurs na najbrzydszą marzannę. Kukły wykonali uczniowie z bełchatowskich szkół i przedszkoli. Marzanny już na kilka dni przed rozstrzygnięciem konkursu trafiły do muzeum, by komisja konkursowa mogła je dokładnie obejrzeć.

Marzanny mogły być wykonane tylko z materiałów naturalnych, co było regulaminowym wymogiem. Jak mówią organizatorzy, twórcy wykazali się zaskakującą kreatywnością i pomysłowością w zakresie użytych materiałów, dlatego postanowiono przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach.

Wszystkie były pomysłowe, kolorowe i naprawdę trudno było wybrać tą, która mogłaby zostać uznana za najbrzydszą. We wtorek, 21 marca 2023 czyli w pierwszy dzień wiosny, w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie rozstrzygnięto konkurs.

Kategoria przedszkola, grupy do 5-latków:

  • Nagroda dla Przedszkola Samorządowego nr 4 w Bełchatowie, grupa III

Wyróżnienia:

  • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Bełchatowie, grupa PSZCZÓŁKI
  • Akademia Przedszkolaka Jabłuszko, grupa JEŻYKI
  • Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie, grupa KRASNOLUDKI

Kategoria przedszkola, grupy 6-latków oraz klasy”0”:

  • Nagroda dla Przedszkola Samorządowego nr 3 w Bełchatowie, grupa SMERFOLUDKI.
  • Wyróżnienie dla Przedszkola Samorządowego nr 5 w Bełchatowie, grupa ZAJĄCZKI.

Kategoria szkoły podstawowe, klasy 1-3:

  • Nagroda dla Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie, klasa 2c.

Wyróżnienia:

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie, klasa1b,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie, klasa 2b,
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie, klasa 3a,
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie, klasa 3d .

Wszyscy, którzy przynieśli marzanny otrzymali słodki upominek.

Później uczestnicy przeszli do parku, nad brzeg rzeki Rakówki. Tam podpalono kukłę i wrzucono ją do rzeki, a dzieci pożegnały ją okrzykami żegnającymi zimę.

W muzeum w Bełchatowie rozstrzygnięto konkurs na najbrzydszą marzannę

Wybrali najbrzydszą marzannę w Bełchatowie, a później ją spa...

Z Gwiazdami - Ania Świątczak - zapowiedź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie