MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wojciech Dąbrowski został nowym prezesem PGE. Jakie ma plany?

Redakcja
Rada Nadzorcza PGE wybrała nowy zarząd. Na czele stanął Wojciech Dąbrowski, który zapowiada "zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy"

Prezesem zarządu w jedenastej kadencji został Wojciech Dąbrowski. rada powołana została na trzy lata. Stanowisko wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych zajmować będzie Ryszard Wasiłek, wiceprezesem zarządu ds. finansowych został Paweł Strączyński.

Paweł Cioch pełnić ma rolę wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych, natomiast na stanowisko wiceprezesa ds. innowacji powołano Pawła Śliwę.

Nowy szef energetycznego giganta zapowiada iż w jego polityce mocno zaznaczony będzie zielony kierunek, jednak z "uoszanowaniem konwencjonalnej postrawy"

- _PGE Polska Grupa Energetyczna potrzebuje silnego impulsu zarządczego, aby realizować wyzwania jakie ma przed sobą. Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę zarządu PGE. Zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy to cel, który stawiam przed sobą _– mówi Wojciech Dąbrowski.

Jak zaznacza, PGE jest częścią ekosystemu społecznego i gospodarczego i nie może funkcjonować w oderwaniu od niego. Podkreśla też, że transformacja energetyczna musi być przeprowadzona w sposób niezagrażający polskiej gospodarce, a Grupa Kapitałowa PGE z racji swojej siły ma wyznaczać trendy w sektorze.

- Będziemy chcieli wykorzystać mechanizmy finansowe służące celowi neutralności klimatycznej w oparciu o racjonalny harmonogram. Za kluczowy element powodzenia w realizacji celów uznaję nastawienie pracowników spółki i ich zorientowanie na współpracę. Transformacja w kierunku OZE musi być i będzie realizowana ze stroną społeczną– dodaje Wojciech Dąbrowski

W planie zarząd PGE ma audyt projektów, w perspektywie dwóch miesięcy mają też zostać zaprezentowane działania Grupy Kapitałowej PGE.

Jak informuje PGE, Wojciech Dąbrowski od 10 lat pełni funkcje menadżerskie w sektorze energetycznym. Przez ostatnie blisko 2,5 roku szefował PGE Energia Ciepła. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu PGNiG Termika, a w latach 2011-2016 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.

- Posiada wieloletnie doświadczenie pracy na stanowiskach kierowniczych i zarządczych w administracji rządowej i samorządowej. Zajmował się doradztwem inwestycyjnym i prawnym w zakresie pozyskiwania środków z Unii Europejskiej i kierowania zespołami ludzkimi przy realizacji projektów inwestycyjnych. Nadzorował przygotowywanie i realizację projektów inwestycyjnych i modernizacyjnych oraz projekty z obszaru M&A, a także działania restrukturyzacyjne oraz rozwojowe w przedsiębiorstwach poprawiające ich funkcjonowanie i rentowność - informuje biuro prasowe PGE.

Z ARCHIWUM: ILE ZARABIAJĄ PREZESI PGE?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zalane Gniezno 2 - 20.05.2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto