Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiktor Suworow, Piotr Zychowicz, Alfabet Suworowa

Kinga Czernichowska
Okładka książki
"Alfabet Suworowa" to zbiór o takich postaciach, jak Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński i Ryszard Kukliński. Pozycja, która koniecznie powinna się znaleźć na półkach miłośników historii.

Wiktor Suworow, Piotr Zychowicz, Alfabet Suworowa
PREMIERA: 18 listopada
Wydawnictwo: REBIS
Cena detaliczna: 44, 90
Liczba stron: 320
Oprawa całopapierowa
Pozycja dostępna również w formie: e-book
Wydanie pierwsze

Książka zawiera także wywiad-rzekę z Wiktorem Suworowem, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej. Suworow w wyjątkowo szczerej rozmowie wyjaśnia, dlaczego zdradził Związek Sowiecki i przeszedł na stronę Zachodu. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne – na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził atak Stalina oraz ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu.

Wiktor Suworow (właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun) to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie pracował w rezydenturze GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. "Akwarium", "GRU", "Matkę diabła", "Tatianę – tajną broń", cykl „Cień zwycięstwa” oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu „Lodołamacz” kupiło kilkanaście milionów czytelników.

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku REBIS wydał jego książkę Opcja niemiecka, czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z III Rzeszą, a wcześniej "Pakt Ribbentrop–Beck" i "Obłęd ’44".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glucholazy.naszemiasto.pl Nasze Miasto