Udana chorwacka przygoda tenisisty Krzysztofa Brezyny

Mimo że na korcie tenisowym między uczestnikami trwała zażarta rywalizacja, to po meczu przyszedł czas na rozmowę Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe "AS" / Facebook
Krzysztof Brezyna reprezentujący barwy Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego „AS” ma za sobą bardzo udany start w Międzynarodowym Turnieju Tenisa na Wózkach Inwalidzkich.

Bełchatowianin po raz kolejny zachwycił wszystkich bardzo dobrym startem w zawodach “Croatia Open Umag 2019”. Tenisista grę pojedynczą rozpoczął bardzo dobrze, pokonując przeciwnika za przeciwnikiem. Brezyna tym samym dotarł do finału, gdzie spotkał się z Chorwatem Drazenem Kiksiciem.

W pierwszym secie bełchatowianin pokonał rywala 6:3, a w drugiej odsłonie wyrównana gra zakończyła się szczęśliwie dla Chorwata, który zwyciężył 6:4 i wyrównał stan meczu. Ostatecznie w super tie-breaku zawodnik reprezentujący BTS „AS” opadł z sił i przegrał 3:10, a w całym uległ 1:2, zajmując w turnieju singlowym wysokie drugie miejsce.

W deblu Krzysztof Brezyna także potwierdził swoją wysoką formę. Wicemistrz Polski w grze podwójnej w Chorwacji walczył o jak najwyższą lokatę w parze z Guyem Sassonem z Izraela. Rywalizacja dla Polaka i jego kolegi z zespołu zakoń-czyła się w półfinale.

Pierwszy set padł łupem pary polsko-izraelskiej 6:4, a w kolejnym secie J.Riegler (Austria) i D. Miksic (Chorwacja) zwyciężyli 6:2. Ostatecznie w finale znalazła się para austriacko-chorwacka wygrywając w super tie-breaku 10:8. Całe spotkanie trwało ponad trzy godziny, a pogromcy pary, w której grał Krzysztof Brezyna, wygrali w grze cały turniej.