Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie klas mundurowych z "Energetyka" dowiedzieli się więcej o zawodzie policjanta [FOTO]

Redakcja
Grupa uczniów z ciekawością wysłuchała wykładów
Grupa uczniów z ciekawością wysłuchała wykładów KPP w Bełchatowie
W ramach cyklu spotkań dotyczących "Promocji Zawodu Policjanta" w pierwszych zajęciach poświęconych tej tematyce udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie. Takie spotkania mają przybliżyć młodzieży specyfikę służby w kilku wydziałach jednostki policji.

Zajęcia dydaktyczno-szkoleniowe z zakresu profilaktyki wiktymologicznej, przeciwdziałania uzależnieniom oraz patologiom społecznym dla młodzieży z popularnego "Energola" poprowadził asp. Maciej Śledziński, funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Ponadto funkcjonariusz we wszystkich pięciu klasach mundurowych omówił jakie zadania należą do policjantów i przybliżył uczniom ten zawodów, przedstawił warunki, jakie musi spełniać osoba, która ubiega się o przyjęcie do policji oraz wyjaśnił etapy procesu rekrutacji. Uczniowie klas mundurowych dowiedzieli się też jak przygotować się do testu sprawności fizycznej oraz na czym polega multiselect. Młodzież otrzymała także zaproszenie na "doborowe czwartki", które będą realizowane od marca na terenie każdej z powiatowych komend z terenu województwa łódzkiego.

Dzięki nawiązaniu współpracy policji z dyrekcją ZSP nr 1 w Bełchatowie takie spotkania dla klas mundurowych będą organizowane cyklicznie po to, aby dowiedzieć się od wewnątrz, jak wygląda praca technika kryminalistyki, policjanta z wydziału prewencji, dochodzeniowo-śledczego, czy z wydziału ruchu drogowego.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto