Trzecia porażka PGE GKS

Paweł Hochstim
Mariusz Ujek asystował przy golu Dawida Nowaka
Mariusz Ujek asystował przy golu Dawida Nowaka fot. Dariusz Śmigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów przegrali trzeci mecz sparingowy podczas zgrupowania na Cyprze.

Bełchatowianie ulegli czwartej drużynie czeskiej Gambrinus Ligi, FK Baumit Jablonec 1:2.

W trakcie zgrupowania piłkarze trenera Rafała Ulatowskiego przegrali wszystkie mecze. Wcześniej ulegli serbskiemu Rad Belgrad 1:2 i białoruskiemu Dynamu Mińsk 0:1.

We wtorkowym meczu GKS objął prowadzenie już w 28 sekundzie, gdy świetne podanie Mariusza Ujka na gola zamienił Dawid Nowak. Kwadrans później było już jednak 1:1, a minutę po przerwie sędzia podyktował - zdaniem bełchatowian - wątpliwy rzut karny, który Czesi wykorzystali.

Bełchatowianie do Polski wracają w piątek. Pierwszy mecz rundy wiosennej rozegrają w przyszłą sobotę, gdy o godz. 16.15 na swoim stadionie podejmą Wisłę Kraków.

Miłą wiadomość otrzymał we wtorek Mateusz Cetnarski. Piłkarz PGE GKS dostał powołanie od trenera młodzieżowej reprezentacji Polski na mecz eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 21 z Holandią.

PGE GKS - FK Baumit Jablonec 1:2

Gol dla GKS: Nowak 1

PGE GKS: Kozik - Fonfara (70 Cecot), Pietrasiak (82 Dziedzic), Lacić, Popek - Wróbel (70 Zakrzewski), Rachwał, Tosik (65 Gol), Cetnarski (55 Janus) - Ujek (80 Gregorek), Nowak. Trener: Rafał Ulatowski.