Trzeba zacząć mrożenie szampana!

ŁKS wygrał w Bytowie
ŁKS wygrał w Bytowie Fot. Krzysztof Szymczak
Tak, to już ten czas! Sternicy, działacze i kibice ŁKS Łódź mogą zacząć mrozić szampana, powoli wprawdzie, ale mogą. Ta magiczna chwila, czyli awans do Lotto Ekstraklasy zbliża się, jest na wyciągnięcie ręki. Do końca sezonu tylko osiem kolejek.

Do środowego meczu w Bytowie ŁKS przystępował jako zdecydowany faworyt. I nic dziwnego, nie przegrał przecież w I lidze od 17 kolejek. Co innego Bytovia. Drużyna trenera Adama Topolskiego miała za sobą koszmarną serię 16 meczów bez wygranej. Można się załamać! Już w 13 minucie Patryk Bryła uciekł obrońcom i sprytnym lobem pokonał bramkarza miejscowych. Kilka minut później Łukasz Piątek spudłował z około 10 metrów. Potem Adrian Klimczak huknął mocno, ale nad poprzeczką. Mógł być piękny gol. W 29 minucie miejscowi przegrywali już 0:2. Tym razem Hiszpan Daniel Ramirez strzałem z bliska skierował piłkę do siatki Bytovii. Był to jego trzeci gol wiosną.
Tuż przed przerwą dał w końcu o sobie znać były ełkaesiak Filip Burkhardt, którego obawiał się trener gości Kazimierz Moskal. Michał Kołba błysnął refleksem i wybił piłkę na rzut rożny.
Na początku drugiej połowy klasę pokazał Andrzej Witan. Bramkarz Bytovii fantastycznie obronił strzały Daniela Ramireza z rzutu wolnego i Rafała Kujawy. Grający dobre zawody Hiszpan był blisko strzelenia gola w 72 minucie. Piłkę po jego uderzeniu głową z linii bramkowe wybił jednak Wojciech Wilczyński. Im bliżej końca spotkania, tym miejscowi byli częściej przy piłce. Zaczęli też stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Na szczęście Michał Kołba efektownie powstrzymał szarżującego Gracjana Jarocha. Potem bramkarz ŁKS przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Maksymiliana Hebla z rzutu wolnego. ŁKS odpowiedział kontrą i groźnym strzałem Macieja Wolskiego.
Sympatyków ŁKS cieszy nie tylko wygrana w Bytovie. Mecz Stali Mielec z Sandecją Nowy Sącz zakończył się bezbramkowym remisem. „Rycerze Wiosny” mają już siedem punktów przewagi nad zespołem z Mielca. ą

BYTOVIA BYTÓW - ŁKS ŁÓDŹ 0:2 (0:2)